Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Kastamonu’da yetimlerle iftarda buluştuk
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Kastamonu’da yetimlerle iftarda buluştuk

03-07-2015

Deniz Feneri Derneği, Ramazan ayında ‘Paylaşın Bereketlensin’ sloganıyla, muhtaçlara yardım etmeye devam ediyor.

İlgili Projeye Git
Yetim İftarları
Kastamonu’da yetimlerle iftarda buluştuk

Deniz Feneri Derneği, Ramazan ayında ‘Paylaşın Bereketlensin’ sloganıyla, muhtaçlara yardım etmeye devam ediyor. 20 yıldır sosyal projeler ile iyilik dağıtan Deniz Feneri Derneği, ihtiyaç sahiplerine nakit, gıda, giyim, eğitim, barınma, sağlık, yakacak gibi konularda acil ve sürekli yardım sağlıyor.

 

Sadece ülke çapında değil, uluslararası yardımlar da yapan dernek, Dünya Yetimler Günü vesilesi ile Kastamonu'da İlim Yayma Cemiyetinde 55 Yetim ailesine iftar yemeği verdi. 150 kişiyle iftar yapılan programa katılan bütün çocuklara 100’er TL bayram harçlığı verildi.

 

Yemek esnasında bir konuşma yapan Deniz Feneri İletişim Koordinatörü Recep Koçak şunları söyledi; "20 Yıl önce Deniz Feneri iyilik hareketi böyle bir Ramazan ayında başlamıştı, şükürler olsun ülkemizin gidilmedik bölgesi, ili, ilçesi, köyü, mezrası kalmadı. Ayrıca dünyanın 60 ülkesinde faaliyette bulundu, hayırseverlerin emanetlerini yerine ulaştırdı. Bugün de Ramazan ayının 15’i ve Dünya Yetimler Günü. Artık her Ramazan’ın 15’inde yetimlerimizi yeniden konuşacak ve onlara daha iyi nasıl sahip çıkabileceğimizi konuşacağız.

Bu yıl, Deniz Feneri’nin 20. Ramazanını idrak ediyoruz. 20. yıl anısına bugün Dünyanın 20 farklı ülkesinde iftar sofraları açtık. Bu sofralarda toplam on iki bin yetim ve ailesi bugün iftar yaptı."

Koçak, 20 yıldan beri iyilik hareketine destek veren hayırseverlere ve gönüllülere teşekkür etti

 

Gecede bir diğer konuşmacı Deniz Feneri Kastamonu Temsilcisi Halit Bitkin ise yaptığı konuşmada, "Şeyh Şaban-ı Veli ismi Zimbabwe’de de yaşayacak. 14 milyon nüfuslu Zimbabve’de yaklaşık 250 bin Müslümanın yaşıyor. Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerinin isminin verileceği mescit projesi girişimine başladık. İlimizden uçakla 17,5 saat uzaklıkta olan Zimbabve’de ilimizin bu manevi şahsiyetinin adını yaşatabilmek için hazırlıklarımız devam ediyor” diye konuştu.

 

Zimbabve’de yapılması planlanan ve Kastamonu’nun manevi değerlerinden Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerinin ismini taşıyacak mescide yardım yapmak isteyenlerin ‘MESCİD’ yazıp 5560’a göndermesini isteyen Bitkin, bu mesaj karşılığında 10 kerpice karşılık gelen 5 TL’lik yardımda bulunulacağını belirtti. Bitkin, herkesin yardımlarını beklediklerini söyleyerek sözlerine son verdi.

 

İftar programının ardından yemeğe iştirak eden 55 yetim çocuğa zarflar içerisinde bayram harçlıkları dağıtıldı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.