EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaHaberlerKızılay’dan Deniz Feneri'ne Altın Madalya
Paylaş!
13-06-2017
Kızılay’dan Deniz Feneri'ne Altın Madalya

Kızılay’dan Deniz Feneri'ne Altın Madalya

Kızılay’ın yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonuna destek veren iş adamları, sanatçılar, sivil toplum örgütleri, gazeteciler ve vatandaşlar Kızılay’ın “Büyük Kalpler Bu Hilalin Altında Buluşuyor” madalya töreni ve iftar yemeğinde bir araya geldi. Binlerce hayırsever ve Kızılay dostunun bir araya geldiği törende Kızılay destekçilerine platin ve altın madalya takdim edildi.


Kızılaya verdiği desteklerden dolayı Deniz Feneri Derneği’ne de altın madalya verildi. Madalyayı Deniz Feneri Derneği adına Genel Başkan Av. Mehmet Cengiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın elinden aldı.


İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen madalya töreni ve iftar yemeğinin ev sahipliğini Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Kızılay yöneticileri yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın onur konuğu olduğu törene Başbakan Yardımcıları Veysi Kaynak ve Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kızılay’ın 15 Temmuz şehidinin yakınları ve gazileri devlet protokolü, iş adamları, sanatçılar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kızılay’ın ülke geneline yayılmış olan şubelerinin başkanları katıldı. Türkiye’nin hemen her kesiminden insanı bir araya getiren madalya töreni, her yıl olduğu gibi iftar programıyla manevi bir atmosfer de oluşturdu. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın açılış konuşmasını yaptığı programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ise Suriyeli 10 yaşındaki Muhammed Hilal’in kendi yaptığı hat tablosu hediye edildi.

deniz feneri

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.