Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Konyalı Yetimleri Konyalılarla Buluşturduk
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Konyalı Yetimleri Konyalılarla Buluşturduk

11-03-2015

Deniz Feneri Derneği "Bir Yetim Büyütüyorum" projesinin tanıtımı için Konya’da kahvaltı bir toplantı düzenledi.

Konyalı Yetimleri Konyalılarla Buluşturduk

Deniz Feneri Konya'nın Yetimlerini Konyalılarla Buluşturdu

Deniz Feneri Derneği "Bir Yetim Büyütüyorum" projesinin tanıtımı için Konya’da kahvaltı bir toplantı düzenledi. Programa Konyalı gönüllüler, bağışçılar ve basın mensupları katıldı.

Deniz feneri Derneği Ankara Şubesinin düzenlediği organizasyonla 100 hayırseverin 100 Konyalı yetim çocuğa sahip çıkması için aracılık edildi. 20 ülkede ve Türkiye’de binlerce yetimi himayesine alan dernek şehir şehir dolaşarak iyilikleri çoğaltmaya devam ediyor.

 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Koordinatörü Hamit Kunt şunları söyledi: “Derneğimiz, tam 17 yıldır dul, yetim, yoksul, yaşlı ve engelli yüzbinlerce insan için köy köy, kasaba kasaba dolaştı. İhtiyaç sahiplerine nakit, gıda, giyim, sağlık, eğitim ve barınma yardımları yaptı.

Deniz Feneri Ankara Şubesi tarafından Konya il, ilçe ve köylerinde yaşayan 130 ihtiyaç sahibi aileye geçtiğimiz hafta 18.305,00 TL değerinde gıda, 128 aileden 326 ferde 67.848.00 TL değerinde giysi ve 1.029.00 TL değerinde eşya yardımları ulaştırdık. Yapılan yardımların toplam değeri 157.977.00 TL. Şimdi de Konya’da tespit ettiğimiz 100 yetim çocuğumuz için kolları sıvadık.

Gönüllülerimiz, bağışçılarımız ve iyiliksever Konyalılar ile bir araya gelerek bu 100 yetim çocuğumuzun ihtiyaçlarının karşılanması için istişarelerde bulunduk. Aynı şehirden 100 hayırsever kişi bu çocuklarımıza hamilik yapacak. Hayırseverlerimiz her yetim için aylık 100 TL’yi Deniz Feneri hesabına gönderiyor. Derneğimiz ise, yetimlerimiz için gönderilen paraları her ay düzenli olarak ailelerimize ulaştırıyor. 20 ülkede ve Türkiye’de uyguladığımız yetim projemizle yaralı gönüllerin iyileşebilmesi için köprü vazifesi görüyoruz. ‘Bir Yetim Büyütüyorum’ projemizi diğer illerimizde de yaygınlaştıracağız.”

Hamit Kunt Yetim Projesi'ni Anlatıyor
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.