Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Kurban 2016'da Gönüllü Buluşması
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Kurban 2016'da Gönüllü Buluşması

27-08-2016

Her yıl olduğu gibi bu yıl da vekâletle kurban kesecek olan Deniz Feneri Derneği 32 ülkede görev alacak kurban gönüllüleri ile kurbana hazırlık toplantısı yaptı.

Kurban 2016'da Gönüllü Buluşması

Deniz Feneri Derneği, kurulduğu günden bu yana hayırseverlerin kurbanlarını ülkemizde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde keserek, kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bu yıl da vekâletle kurban kesmek için tüm hazırlıklarını tamamlayan dernek, hayırseverlerin kurbanlarının kesileceği ülkelerde görev alacak gönüllüleriyle İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan genel merkezinde bir toplantı yaptı.

 

Konferans salonunda bulunan misafirlere Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı  Av. Mehmet Cengiz  bir açılış ve hoş geldiniz konuşması yaptı. Cengiz konuşmasında gönüllülerin evlerinden, ailelerinden ve sevdiklerinden bayram zamanı ayrılıp mazlum coğrafyalardaki kardeşlerinin yanlarında kurban için bulunmasının önemine vurgu yaptı.

 

Ardından Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan, kurban gönüllülerine Deniz Feneri’nin kurban hassasiyetleri ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra misafirlere temsili kurban kesme anına yönelik bilgilendirme ile birlikte  geçtiğimiz yıllarda kesilen kurban görüntülerinden derlenmiş görüntüler izletildi.

 

Sinevizyon gösteriminin ardından Deniz Feneri uluslararası ilişkiler koordinatörü Yavuz İnan kurbanda yapılması ve yapılmaması gerekenlerin anlatıldığı bir sunum yaptı. Yavuz İnan  yaptığı sunumda, bu yıl Deniz Feneri’nin yurt dışı kurban kesimlerinde görev alacak gönüllülere geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen organizasyonlardan derlenen görüntüleri izleterek derneğin kurban kesimi ile ilgili hassasiyetlerini tek tek anlattı.

 

Sosyal medya kullanımı ile ilgili uzmanların kısa bir sunumunun ardından söz alan kurban gönüllüleri ise  geçtiğimiz yıllarda görevli olarak gittiği ülkelerde yaşadıkları deneyimler karşılıklı olarak anlatılırken önemli olaylar ve tecrübeler paylaşıldı.

 

Genel Başkan yardımcısı Turan Yalçın’ın da hazır bulunduğu ve kurban hazırlıklarının gözden geçirildiği program, Deniz Feneri Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in teşekkür konuşması ile sona erdi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.