Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Makedonya yetimleri ile iftar ettik
Eylül 2018 Faaliyetlerimiz Ramazan Abi 24TV'de Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Tanzanya'da Katarakt Ameliyatı 2018 Kurban Gönüllüleri Teşekkür Toplantısı 51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Makedonya yetimleri ile iftar ettik

04-07-2015

İslam Dünyası Yetimler Günü vesilesiyle düzenlenen iftar programına 250 yetim katıldı.

İlgili Projeye Git
Kardeş Sofraları
Makedonya yetimleri ile iftar ettik

 

ENSAR Derneği, Deniz Feneri Derneği ile birlikte Üsküp Kalabria Restoranında Dünya Yetimler Günü vesilesiyle İftar Programı düzenledi.

İslam Dünyası Yetimler Günü vesilesiyle düzenlenen iftar programına 250 yetim katıldı.

 

Program, Köprü Derneği İlahi Grubu’nun sunduğu ilahi dinletisiyle açıldı.

Dünya Yetimler Günü İftar Programına Deniz Feneri Derneği Genel Kurul üyeleri Nurullah Bayhan ve Osman Acun, Ülke TV’den Ayhan Yağızer, Abdullah Acun, T.C. Din Hizmetleri Müşaviri Seyfettin Ersoy, ENSAR Derneği Başkanı Süleyman Baki, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü İsmail Kocayusufoğlu, Makedonya İştip Müftülüğü Sekreteri Reyhan Mandak ve çok sayıda misafir katıldı.

 

Selamlama konuşması yapan ENSAR Derneği Başkanı Süleyman Baki, "Bu akşamki iftar ayrı bir hassasiyet ifade ediyor. Yetimlerin iftarı. Bu akşam burada 250 yetimi, yarın akşam da Kumanova'da 150 yetimi ağırlayacağız inşaallah. Toplam 400 yetim ve ailelerini bu iftarlarda buluşturuyoruz. Yetimler bizim gözbebeğimizdir. Bizler yetim bir Peygamberin ümmetiyiz" dedi.

 

İftar programında Deniz Feneri Derneği adına selamlama konuşması yapan Dernek Temsilcisi Osman Acun şunları söyledi; "Şu anda çok duygu yüklüyüm. 15. iftarımızı yaptık ama bu akşamki iftar kadar haz aldığım, kendimi mutlu hissettiğim bir iftar daha yaşayamadım. Benim Makedonya'ya üçüncü gelişim. Her gelişim hizmet için hayır için oldu. İlk gelişimde İştip'te Hamidiye medresesinin yerini tespit etmiştik. Oraya bir medrese yapma kararı aldık. İkinci gelişimiz o başlattığımız inşaatının tamamlanması ve medresenin hizmete açılması vesilesiyle olmuştu. Bu gün de hamdolsun yine bir hayırlı hizmet için buradayız."

 

Konuşmaların ardından programın kapanışı dua ile yapıldı. Dünya Yetimler Günü İftar Programının duasını T.C. Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Seyfettin Ersoy yaptı.

 

İftar programının ardından Deniz Feneri Derneği, yetimlere ayakkabı dağıttı, bayram harçlığı verdi.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.