Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Mazlumları ısıtan hediye
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Mazlumları ısıtan hediye

27-01-2016

İyilik gönüllüleri, 115 çocuğu sevindirdi

Mazlumları ısıtan hediye

Deniz Feneri Derneği gönüllüleri, Nisa Kültür Platformu üyeleriyle birlikte Çorum’daki sığınmacı ailelerin çocuklarını sevindirdi.

 

Ülkelerindeki savaş ve iç karışıklıklardan kaçarak Türkiye’ye sığınan mazlum aileler için harekete geçen iyilik gönüllüsü Çorumlu hanımlar, hayırseverlerin desteği ile örnek bir çalışmaya imza attılar.

 

Deniz Feneri Derneği Çorum Koordinatörlüğü’nün öncülüğünde bir araya gelen Nisa Platformu’na üye sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 115 muhacir çocuğa bere ve kaşkol hediye ettiler.

 

Zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren mazlumlar için kolları sıvayan Çorumlu iyilik melekleri, hazırladıkları örgü hediyeleri dün muhtaç ailelere ulaştırdılar.

 

MAZLUMLARI ISITAN ARMAĞAN

Nisa Platformu Sözcüsü Ayşegül Çınar ve bazı STK temsilcilerinin de hazır bulunduğu etkinlik hakkında bilgi veren Deniz Feneri Derneği Gönüllü Koordinatörü Yasemin Eyvazlı, soğuk hava koşulları altında yaşam mücadelesi veren mazlumlar için bere ve kaşkol yardımı organize ettiklerini açıkladı.

 

Evhanımlarının gönüllü olarak katıldığı kampanyadan bahseden Yasemin Eyvazlı, amaçlarının Çorum’a sığınan muhacir ailelerin çocuklarını soğuktan koruyan hediyelerle sevindirmek olduğunu söyledi.

 

Çorum Belediyesi Kadın Kültür Sanat Merkezleri kursiyerlerinin de kampanyaya destek verdiğini anlatan Eyvazlı, hazırlanan bere ve kaşkolların Kale, Kunduzhan ve Yeniyol Mahalleleri’nde ikamet eden ailelere dağıtıldığını kaydetti.

 

Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere farklı coğrafyalardaki mazlumlar için de benzer kampanyalar düzenlediklerini hatırlatan Eyvazlı, örgü için kullanılan sarf malzemelerin Deniz Feneri Derneği Genel Merkezi’nce karşılandığını ifade etti.

 

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI

Kampanyanın kış boyunca devam edeceğini vurgulayan Eyvazlı, “Destek vermek isteyen hayırseverler ve ev hanımlarının katkılarını bekliyoruz” dedi.

 

Verdikleri destek ve duyarlılıklarından dolayı iyilik gönüllülerine teşekkür eden Eyvazlı, tüm Çorum halkını kampanyaya destek vermeye davet etti.

 

Eyvazlı, “Kış mevsiminin dondurucu soğuğunda muhtaçları sevindirmek isteyen hayırseverlerimiz, Osmancık Caddesi Kazarlar Mobilya yanı Osmancık 2. Sokak numara 22/A’da bulunan ‘Deniz Feneri Gönüllüleri İrtibat Ofisimiz’den veya 0535 727 48 01 numaralı iletişim hattımızdan detaylı bilgi alabilirler” diye konuştu.

(Çorum Hakimiyet Gazetesi- 27.01.2016)

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.