Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Minik Eller Kalem Tutsun
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Minik Eller Kalem Tutsun

23-03-2016
Minik Eller Kalem Tutsun

İyiliğe fener tutan gönüllü ellerin Ankara şubesi Pursaklar'da bulunan Gümüşoluk ve Aşağı Peçenek Ortaokullarının yönetimlerine 1000 öğrenciye verilmek üzere soru bankası ve yardımcı kitap teslim etti.Derneğimizin Ankara Şube Koordinatörü  Hamit Kunt , ‘Minik yürekler başarılı olsun’ diyerek yapılan yardımları uzun yıllardır sürdürdüklerini dile getirdi.

 

Deniz Feneri Derneği, binlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye ‘Minik Eller Kalem Tutsun’ anlayışıyla çeşitli kırtasiye malzemeleri ve çanta yardımı da yapıyor. Dernek 2015 yılında 81 ilde 687,690 TL değerinde yaptığı yardımlarla binlerce öğrenciye eğitim desteği sağlamış oldu

 

Çocukların bu konuda rencide olmamalarına özen gösterdiklerini anlatan Şube Koordinatörü Kunt, “Biz bu çalışmamızı yardım olarak değil de bir hediye ve mükafat olarak adlandırmak istiyoruz” dedi.

 

SMS İLE 5 TL YARDIM YAPILABİLİR

Düzenlenen kırtasiye ve dağıtım kampanyasını valilik ve il milli eğitim müdürlükleri ile koordinasyonlu olarak gerçekleştirdiklerini anlatan Hamit Kunt, “Kampanyaya katılmak isteyen bağışçılar tüm operatörlerden 5560’a SMS göndererek 5 TL yardımda bulunabilir. Bir öğrencinin kırtasiye masraflarının 50 TL tuttuğu tespit edilmiştir. Hayırseverlerimizin destekleri ile gerçekleştirilecek olan iyiliğe katkıda bulunmak isteyen vatandaşlarımız iyilik hareketinin hesaplarına bağışta bulunarak bir çocuğumuzun kırtasiye ihtiyacını karşılayabilirler” dedi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.