Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Miniklere Kışlık Yardım
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Miniklere Kışlık Yardım

13-03-2015

Deniz Feneri Antalya Temsilciliği 200 ilköğretim öğrencisine kışlık bot ve mont dağıttı.

Miniklere Kışlık Yardım

Deniz Feneri Antalya Temsilciliği tarafından Kaş ve Elmalı ilçelerinde ihtiyaç sahibi 200 ilköğretim öğrencisine kışlık bot ve mont dağıtıldı

Derneğin Antalya Temsilcisi Ahmet Sargın, yaptığı açıklamada, derneklerinin Türkiye genelinde başlattığı proje kapsamında ihtiyaç sahibi 25 bin çocuğa bot ve mont dağıtılacağını kaydetti. Sargın, Antalya Temsilciliği olarak kendilerinin de Kaş'taki Sütleğen İlkokulu ile Elmalı Girne İlkokulundaki 200 çocuğa bot ve mont hediye ettiklerini belirtti.

İhtiyaç sahibi herkese ulaşmak için gayret sarfettiklerini, ancak yoksulluktan en fazla etkilenen kesim olan çocukların her zaman için öncelikli olduğunu kaydeden Sargın, "Çocuklar üşümesin anneler üzülmesin diyen bağışçılarımızın emanetini sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadık. Hem bu bağışlarla çocuklarımıza sahip çıkan bağışçılarımıza hem de dağıtımda bizlere yardımcı olan gönüllülerimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Yetim projesi

Sargın, derneklerinin  "Bir yetim büyütüyorum" adıyla yürüttüğü proje kapsamında da dünyada yetim çocuklara sahip çıktığını hatırlatarak, Antalya olarak Balkan ülkeleri, Isparta, Burdur ve Antalya'dan 370 yetimin ihtiyaçlarını karşıladıklarını bildirdi.

Kendilerine uzanacak yardım elini bekleyen çok sayıda yetim olduğunu ve bu proje kapsamında her yetimi bir bağışçıyla buluşturduklarını ifade eden Sargın, "Bir yetim için aylık bağış miktarı 100 lira. Projede süreklilik sağlanması adına bağışçımızdan bir yıllık taahhüt alıyoruz. Yani yıllık bin 200 lira karşılığında bir yetimin bir yıllık ihtiyacı giderilebilecek" dedi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.