Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Okullarımız İyilikte Yarışıyor!
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Okullarımız İyilikte Yarışıyor!

29-12-2015

“İyilik okulu ödülleri”sahiplerini buluyor…

Okullarımız İyilikte Yarışıyor!

Deniz Feneri Ankara Şubesi, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleyerek onay verdiği projeyle, okulları iyilikte yarışmaya davet ediyor.

 

“Ortaokullar ve Liselerarası Uygulamalı İyilik Proje Yarışması”, Ankara’nın tüm ilçelerinde resmi-özel bütün ortaokul ve liselerde uygulamaya konulacak.

 

Haydi Gençler İyiliğe!

 

“İyilik Düşün İyilik Yap!” sloganıyla öğrencileri iyilik düşünmeye davet eden ve “Haydi Gençler İyiliğe!” sloganıyla da öğrencileri iyilik için harekete geçmeyeçağıran Deniz Feneri Ankara şubesi, proje kapsamında bütün ortaokul ve liselere projenin tanıtım afiş ve broşürlerini gönderdi.

Projenin tanıtım çabalarına da hız veren Deniz Feneri, ilçelerdeki okul müdürlerine toplu halde proje tanıtım sunumları yaparak onları bilgilendiriyor.

 

Projenin amacı

·         Ortaokul ve lise öğrencilerineiyilik, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve “iyilikte yarışma” kavramlarının tanıtılması ve sevdirilmesi.

·         Bu çerçevede yapılacak iyilik projelerinin oluşturacağı bilinçle; okullarımızın, aile ortamlarımızın, ülkemizin ve dünyamızın daha yaşanabilir, dahahuzurlu bir hale gelmesine katkıda bulunmak.

Projenin özeti

  • Deniz Feneri Ankara Şubesi tarafından Ankara’da MEB’na bağlı tüm resmi, özel ortaokul ve liselerde gerçekleştirilecek iyilik projelerinin değerlendirilmesi ve bu projelerle yarışan okulların “İyilik Okulu” ünvanı ile ödüllendirilmesi;

Projenin hedefleri

·         Projelere katılan öğrencilerin hem eğitim-öğretim dönemleri boyunca, hem de hayatlarının daha sonraki dönemlerinde çevresine, ülkesine ve yaşadığı dünyaya daha duyarlı, toplumsal ve sosyal sorumluluk bilincine sahip gençler olarak yetişmelerine katkı vermek.

Kimler, nasıl katılabilecek?

                Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı il merkezi ve tüm ilçelerdeki resmi ve özel ortaokullar veliseler üç 3’er kişilik proje ekipleri oluşturarak, yarışmaya katılabilecekler.

 

Son başvuru tarihi

11 Mart 2016 Cuma günü saat:17.00’a kadar

 

 

 

ÖDÜLLER-ORTAOKUL

 

•       Birincilik Ödülü                               4.500 TL

•       İkincilik Ödülü                                 3.000 TL

•       Üçüncülük Ödülü                            2.250 TL

•       Teşvik Ödülü                                    Bisiklet + Yardımcı kaynak kitap seti

•       Teşvik ödülü                                     Bisiklet + Yardımcı kaynak kitap seti

•       Proje Danışmanı (birinci)             1.500 TL değerinde Laptop bilgisayar

•       Proje danışmanı (ikinci)                1.000 TL değerinde Notebook

•       Proje danışmanı (üçüncü)           750 TL değerinde Tablet PC

 

 

 

ÖDÜLLER-LİSE

 

•       Birincilik Ödülü                 6.000 TL

•       İkincilik Ödülü                   4.500 TL

•       Üçüncülük Ödülü            3.000 TL

•       Teşvik Ödülü (4. Proje) Bisiklet + Yardımcı kaynak kitap seti

•       Teşvik Ödülü (5. Proje) Bisiklet + Yardımcı kaynak kitap seti

•       Proje Danışmanı (birinci)   2.000 TL değerinde Laptop bilgisayar

•       Proje danışmanı (ikinci)     1.500 TL değerinde Notebook

•       Proje danışmanı (üçüncü) 1.000 TL değerinde Tablet PC

 

 

 

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

 

Sonuçlar 29 Nisan Cuma 2016 tarihinde açıklanacak ve dereceye girenler; www.denizfeneri.org.tr, www.iyilikokulu.com ve www.genciyilik.com adresinde ilan edilecektir.

 

Yarışmayla ilgili şartname, broşür, afiş gibi her türlü materyale ise, www.iyilikokulu.com adresinden ulaşmak mümkün olacak.

 

Bu projeyle Ankara’daki binlerce okulda konusu “İyilik” olan yüzlerce projenin ortaya çıkması ve uygulanması bekleniyor.

 

Ortaokullar ve liselerarası uygulamalı iyilik proje yarışmasına, Deniz Feneri bünyesinde öğrencilere ve gençlere yönelik oluşturulan “İyilik Okulu” ve “Genç İyilik” proje ekipleri de destek veriyor.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.