Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler OKULLARIMIZ İYİLİKTE YARIŞTI, ŞİMDİ ÖDÜL ZAMANI!
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

OKULLARIMIZ İYİLİKTE YARIŞTI, ŞİMDİ ÖDÜL ZAMANI!

29-04-2016

Ortaokullar ve Liselerarası Uygulamalı İyilik Yarışması sonuçlandı “İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor…

OKULLARIMIZ İYİLİKTE YARIŞTI, ŞİMDİ ÖDÜL ZAMANI!

Deniz Feneri Ankara Şubesi tarafından, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleyerek onay verdiği ve Ankara’daki resmi ve özel tüm ortaokul ve liselerde uygulanan “Ortaokullar ve Liselerarası Uygulamalı İyilik Projesi”yarışması sonuçlandı.

 

Projelerin son kabul tarihi olan 25 Mart’tan sonra,  daha önce Şartnamede ilan ettiğimiz kuruluş temsilcilerinden oluşan “Seçici Kurul”, çeşitli konularda gelen çok sayıda ve hepsi birbirinden değerli iyilik projeleri içerisinden en iyilerini belirleyip dereceye sokmak için, yine daha önce Şartname’de belirttiğimiz Değerlendirme Kriterleri’ne göre ince eleyip sık dokuyan bir duyarlılıkla çok yoğun bir çaba gösterdi.

 

Projenin uygulanma sürecinde okullardan ve öğrencilerden aldığımız olumlu tepkiler, yüreği iyilik dolu öğrencilerimizin projeyi de fırsat bilerek, sosyal sorumluluk kuşağını kuşanıp iyilik adına harekete geçmeleri ve adeta birbiriyle yarışarak bize gönderdikleri yüzlerce proje, bizi mutlu etmiş ve uygulamalı iyilik projesinin bizim tarafımızdan bakıldığında amacına ulaştığının bir göstergesi olarak değerlendirilmiştir.

 

Seçici Kurul’un yaptığı değerlendirmeler sonucunda ödüle layık görülen projelere bakıldığında, bazı projelerin, bir nevi “uygulamalı değerler eğitimi modeli” olarak önümüzdeki dönemlerde diğer okullarda da “örnek proje” şeklinde uygulanabileceği düşüncesine ulaşmak bizi bir kat daha mutlu etmiştir.

 

Bir projede yer alan, “Başlangıçta amacımız yarışmak ve ödül almaktı; ama şimdi biz yarışmayı falan geçtik, şimdi tek bir amacımız var: o da iyilik yapmak” şeklindeki öğrencilerimizin değerlendirmesi, aslında bu projenin amacını ve ruhunu ortaya koyan ve bunun öğrencilerimiz tarafından da benimsendiğini gösteren bir yaklaşımdır. Amacımız bu ruh ve yaklaşımın, ülkemizdeki bütün okullarımızda da uygulanabileceği ve ortaya çıkabileceği bir “İyilik İklimi”ne katkı vermektir.

 

Seçici Kurul’un büyük bir titizlikle yaptığı değerlendirme sonunda ödüle layık görülen projelerin dereceleri,31 Mayıs Salı günü Saat:10:00 MEB Şura Salonu Beşevler/Ankara adresinde yapılacak ödül töreninde açıklanmak üzereisimleri ve okulları alfabetik olarak şu şekilde belirlenmiştir:

 

ORTAOKULLAR  

Beslenme ve Eğitim (Rumuz: Yeşil) - FATİH ORTAOKULU / ELMADAĞ

Ellerimiz Mete İçin Konuşuyor (Rumuz: Konuşan Eller) – ŞEHİD ÖĞRETMEN M. ALİ DURAK ORTAOKULU / YENİMAHALLE

Kardeş Güvercinler – DUMLUPINAR İMAM HATİP ORTAOKULU / ETİMESGUT

Nineye ve Dedeye Destek (Rumuz: İyilik Melekleri) - SİNANLI ORTAOKULU / AYAŞ

Sen Ne Olur Çocukluğumu Sakla Anne (Rumuz: Şükür) - ÖĞRETMEN KUBİLAY ORTAOKULU / YENİMAHALLE

Sevgi Evlerine Yolculuk - AHMET HAMDİ TANPINAR ORTAOKULU / YENİMAHALLE

 

LİSELER

Askıda İyilik Var – YAKACIK ANADOLU LİSESİ / YENİMAHALLE

Bu Sese Kulak Ver (Rumuz: İyilik Melekleri) – DEMETEVLER KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / YENİMAHALLE

Doğaya Karşılık(sız) İyilik (Rumuz: Tohumun Sesi) – ÇİĞDEMTEPE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ / YENİMAHALLE

İlaç Gibi İyilik – ÖZEL ANKARA AZİZİYE ANADOLU LİSESİ / YENİMAHALLE

İyilikle Yeşeren Dostluklar (Rumuz: İyilik Dolu Kalpler) – BATIKENT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ / YENİMAHALLE

Tuba'nın Bülbülleri - ŞEHİD HULKİ BEYDİLİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ / NALLIHAN

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.