Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Rohingyalı mültecilere ilk yardımlar dağıtıldı
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Rohingyalı mültecilere ilk yardımlar dağıtıldı

05-06-2015

Deniz Feneri, Budist zulmünden kaçarak hicret etmek zorunda kalan Arakanlı Rohingya Müslümanlarına acil yardım dağıtımı yaptı.

İlgili Projeye Git
Arakanlı Kardeşlerimize Yardım
Rohingyalı mültecilere ilk yardımlar dağıtıldı

Deniz Feneri, Budist zulmünden kaçarak hicret etmek zorunda kalan Arakanlı Müslümanlara acil yardım dağıtımı yaptı.

 

Cox’s Bazar ve Rakhine bölgelerinden yola çıkan 8 bin kadar Arakanlı Müslüman mülteci, insan tacirlerince Andaman Denizi’nde kaderlerine terk edilmişti. Geri dönme ihtimali olmayan, günlerce denizin ortasında aç ve susuz bir şekilde yakınlardaki ülkelerin kendilerini kabul etmesini bekleyen Arakanlı mülteciler, uluslararası baskı sonucu Endonezya ve Malezya hükümetleri tarafından geçici olarak ülkelerine kabul edilmişlerdi.

Acil gıda ve hijyen malzemesi ihtiyaçları olan mültecilere yardım götürmek üzere yola çıkan Deniz Feneri ekibi ilk etapta Endonezya’nın Açe bölgesindeki mültecilere ulaştı. Açe’ye sığınan mültecilere 4 büyükbaş hayvan kesilerek 3 gün boyunca sıcak yemek dağıtımının yanı sıra gıda ve hijyen paketleri dağıtıldı. Lapang ve Langsa bölgelerindeki bu mülteci kamplarında toplam 17.500 Euro‘luk yardım dağıtıldı.

 

Açe’deki çalışmalarını tamamlayan Deniz Feneri ekibi daha sonra Arakanlı mültecilere sığınma imkânı veren ülkelerden biri olan Malezya’ya geçti. Burada Arakanlı mültecilerin yaşadığı Ampang, Gombak, Sri Gombak, Hulu Langat ve Ampang Tasek Tambahan’da beş büyük baş hayvan kesilerek 800 kişiye sıcak yemek dağıtıldı. Malezya’da da 15.000 Euro değerinde gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri Arakanlı sığınmacılara dağıtıldı.

 

Bölgede faaliyet gösteren partner kuruluşla Arakanlı Müslümanların fiziki durumlarının düzeltilmesi yönünde niyetler paylaşıldı. Malezya’da ve Burma’nın içinde yaşayan Arakanlılara yönelik yardım faaliyetlerinin sürdürülmesi konusunda yapılacak işbirliğinin temelleri atıldı.

 

Siz de bağışlarınızla Arakanlı Müslüman kardeşlerimize Deniz Feneri aracılığıyla destek olabilirsiniz.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.