Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler SAFRANBOLU’DA ‘KADİM BİR VEFA BORCUNA DAVET’ PROGRAMI
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

SAFRANBOLU’DA ‘KADİM BİR VEFA BORCUNA DAVET’ PROGRAMI

08-12-2015

Safranbolu Belediyesi ve Deniz Feneri Derneği tarafından "Kadim Bir Vefa Borcuna Davet" programı düzenlendi.

SAFRANBOLU’DA ‘KADİM BİR VEFA BORCUNA DAVET’ PROGRAMI

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmen Evi’nde düzenlenen programda konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Bayırbucak Türkmenlerine, Safranbolu’nun, Karabük’ün duyarlılığını ve onlarında yanında olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

 

Osmanlı âdeti olan Hayır Çarşısı’nda yardımlar toplandığını kaydeden Başkan Aksoy, “ Bilindiği üzere Hayır Çarşısı bir Osmanlı âdeti olan yardımlaşmanın kurumsal ismi oldu. Hayırsever vatandaşlarımızın candan bağışladığını ihtiyaç sahibine ulaştıran, veren elle alan eli buluşturan bir nokta oldu.

 

Bu dünya çok acı sahneler gördü ama belki de en acısı şu anda Suriye’de yaşanmakta. Ne yazık ki bu feci durumdan ötürü orada mağdur olan kardeşlerimiz bir şekilde ülkemize gelmekteler. Orada kalan kardeşlerimiz ise çok büyük saldırılar altındalar. Her gün tepelerine bombalar iniyor. Bizler bundan öncede sizlerin vermiş olduğu yardım tırlarını Suriye’ye götürmüştük. Ben buradaki duyarlılığımızı bir kez daha göstermemiz gerektiğini düşünmekteyim. Düzenlediğimiz bu yardım kampanyasında çok değerli ortaklarımız bulunmakta.

 

Başta Rektörümüz olmak üzere Karabük Üniversitesi bütün öğrenci gurupları ile, Safranbolu Kaymakamlığımız, Karabük ve Safranbolu Müftülüklerimiz, Deniz feneri Derneğimiz buradaki yardımları Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırmak için lojistik destekleri ile, Ensar Vakfımız, Yağmur Derneğimiz, Hayrat Vakfımız, memur - Sen, MÜSİAD, Beşir Derneğimiz, Sultan Vakfı ve İlim yayma Cemiyeti bizim bu kampanyamızı destekleyerek başarıya ulaşması anlamında fikir birliği yapmış olduğumuz sivil toplum yapılanmalarıdır” dedi."

 

Programa, Ak Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Safranbolu Müftüsü HASAN Güneş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.