Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Savaşın Ve Acının Şehri Gazze'den İçinizi Isıtacak Haber...
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Savaşın Ve Acının Şehri Gazze'den İçinizi Isıtacak Haber...

21-04-2017

Gazzeli Yetimlerin Yüzünü Güldüren Etkinlik

Savaşın Ve Acının Şehri Gazze'den İçinizi Isıtacak Haber...

Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor.

İnsan kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları.

İç savaş, işgal ve coğrafi şartlar yüzünden babalarını kaybeden korunmasız ve mağdur durumdaki binlerce yetime büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar destek olup barınmadan eğitime her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için Deniz Feneri Derneği durmaksızın çalışıyor.

İşte bunun en son örneği, Gazzeli 204 yetim çocuğa yönelikyetim harçlığı dağıtımı oldu.

 

Gazzeli yetimler için tiyatro gösterisi, çeşitli yarışmalar ve palyaço gösterilerinin düzenlendiği harçlık dağıtım töreni eğlenceli anlar yaşanmasına vesile oldu.

İsrail saldırıları ve baskılar sebebiyle zor günler yaşayan Gazzeli yetimlere psikolojik destek olmak ve olumsuz etkilerden uzaklaşabilmeleri için düzenlenen programda çocuklar gönüllerince eğlendi.

Programa katılan yetim çocuklara neşeli şarkılar eşliğinde ve palyaço gösterileri arasında harçlıkları verildi.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Yetimlerimizin mutluluğunu gördüğümüzde hiçbir yorgunluğumuz kalmıyor. Duyarlı insanlarımızın yaptıkları bağışları yetimlerimize ulaştırmaya ve onları mutlu edecek etkinliklere devam edeceğiz inşallah."

 

Deniz Feneri, yetimlerin kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşamaları için projeler uyguladığı gibi, ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için de kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyor.

Dünyada 18 ülkede 1971, Türkiye'de ise 129 yetim çocuğa yıllık boyu "Yetim Harçlığı" verilirken, ayrıca eğitim ve barınma gibi ihtiyaçları için de destek veriliyor.

Dernek, yetimlerin yüzleri gülsün diye bayramlarda yeni bayramlık giysi veriyor. Her yıl binlerce yetime iki dini bayram öncesinde bayram harçlığı ulaştırıyor. Onların güvenli ortamlarda büyümeleri için yetimhaneleraçıyor.

 

Hayırsever vatandaşlar, mazlum coğrafyalardaki yetimlere ulaştırılması için Deniz Feneri’ne aylık 100 TL bağış yapıyor. Dernek yönetimi ise, gelen bağışları dünyanın 19 ülkesindeki yetimlere partner kuruluşlar eliyle düzenli olarak ulaştırmaya devam ediyor.

Dünyanın mazlum ve mağdur coğrafyalarında yetimhane açtırmak ya da benzer bir proje uygulamak isteyen hayırseverlerin istekleri derneğin öncülüğünde gerçekleştiriliyor.

Yetimlere destek vermek için www.denizfeneri.org.tr ziyaret edilebilir, 0 212 414 60 60 numaralı çağrı merkezi aranabilir.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.