Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Şefkatli Ellerden Engelleri Aşan İyilik
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Şefkatli Ellerden Engelleri Aşan İyilik

23-03-2016
Şefkatli Ellerden Engelleri Aşan İyilik

İyiliğin merkezi Deniz Feneri Derneği, Amasya’nın Göynücek ilçesinde yaşayan ve okula gitmek için zorluk çeken ortaokul öğrencisi Şule Yerlikaya’nın imdadına yetişti.

 

Engelli olduğu için zorluklar içinde okumaya çalışırken İyilik hareketinin bağışçı ve gönüllüleri devreye girdi.

 

Okuduğu okul ve evi arasında binbir zorlukla mücadele eden başarılı öğrenci Şule’ye hayalinde olan akülü scooter hediye edildi.

 

Yüzyılın iyilik gönüllülerini bağrına basan minik şule, Deniz Feneri bağışçılarının imkanlarıyla temin edilen akülü aracı görünce sevinç gözyaşları döktü.

 

Yıllardan beri adeta eve mahkum olduğunu ifade eden Şule Yerlikaya, başkalarının yardımı olmadan evden çıkamamanın ezikliğini yaşadığını söyledi.

 

Yerlikaya, “Çok mutluyum; sayenizde evden dışarı çıkıp komşuları ziyaret edip rahatlıkla okuluma gidebileceğim. 2016’da gelen bu hediye bana güç ve mahkum yaşantıma son verdi” diye konuştu.

 

İyilik gönüllüleri ise 18 yıldan beri dar gelirli, kimsesiz ve engellilerin, garip gurebanın yardımına koşmaya çalıştıklarını; iyilik sevdalısı olarak görevlerinin “engelleri kaldırmak", muhtaç olanlara iyilik dağıtmak olduğunu söylediler…

 

Arabasını büyük bir merakla kullanan Şule’nin sevinci görülmeye değerdi.

Deniz Feneri Derneği hız kesmeden dünyanın en ücra köşesine iyilik götürmeye devam ediyor. Dernek 2015 yılında 32 ülkede 527 bin kişiye 47 milyon TL değerinde ayni ve nakit yardım ulaştırdı. Şefkatli eller, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kendisine emanet ettiğiniz iyiliklerinizi gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edecek…


Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.