Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Sevindiren iyilik hareketi
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Sevindiren iyilik hareketi

13-06-2016

Deniz Feneri Derneği, ‘1001 çocuk, 1001 dilek’ projesi kapsamında Erzurum ve bölge genelinde 300 öğrencinin hayallerini gerçekleştirdi.

Sevindiren iyilik hareketi

Mektupla istediği oyuncağı yazan çocuklar, gelen kolileri heyecanla açtı. Taleplerinin yerine geldiğini gören minik bedenlerin sevinçleri yüzlerine yansıdı.

GAZETE PUSULA / ERZURUM

1-Sevindiren iyilik hareketi  (9)

Deniz Feneri Derneği tarafından organize edilen, ‘1001 çocuk 1001 dilek’ projesi kapsamında çocukların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Yaz, kış, gece, gündüz demeden yollara koyulan Deniz Feneri Derneği, Türkiye genelinde bin 109 çocuğun dileğini gerçekleştirdi. Erzurum, Muş, Kars ve Bitlis’te 300 öğrenciye ulaştı.

Türkiye’nin en köklü yardım kurumlarının başında gelen Deniz Feneri Derneği, yaptığı yardımların dışında çocuklarında isteklerini topluyor. Şehir, il, ilçe fark gözetmeksizin ihtiyaçlı öğrencilerin tüm eksikliklerini tamamlayan dernek, akvaryumdan bisiklete, ayakkabıdan çalışma masasına kadar yardım severlerin desteğiyle çocukların isteklerine cevap veriyor.

1-Sevindiren iyilik hareketi  (8)

Öğrenciler mektup yazıp istiyor

Türkiye’nin birçok şehrinde temsilcisi bulunan ve dünyanın birçok ülkesine, su kuyuları açan, camiler yapan, gıda, giyim ve diğer yaşam malzemelerini temin eden Deniz Feneri Derneği, iyilik hareketlerini sürdürüyor. Yardımların dışında ihtiyaçlı çocukların da hayallerini gerçekleştiren dernek, Erzurum’un Pasinler ilçesi Ardıçlı Köyü ile Horasan’ın Kemerli Köyünde bulunan ilkokul öğrencilerinin mektupla isteklerini yerine getirdi.

Sabah saatlerinde köye varan ekipler, kolileri içeri taşımaya başladı. Her kutuya isim yazan ve isimle çağırılan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Heyecan içerisinde kolileri açan minik bedenler, istedikleri ve hayal ettikleri eşyaları karşılarında görünce mutlulukları kat kat arttı.

1-Sevindiren iyilik hareketi  (10)

Onların mutluluğu yorgunluğumu gideriyor

Bu manzaranın her şeye değer olduğunu dile getiren Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilcisi Ömer Sait Aksoy, “Bu kadar yorgunluğun ve çalışmanın tek mükâfatı çocukların yüzlerindeki gülücüktür. Onların mutluluğu bizlerin tüm yorgunluğunu alıyor” diye konuştu.

Öğrencilerin mektupla isteklerinin olduğunu dile getiren Aksoy, “1001 çocuk 1001 dilek projesi kapsamında şimdiye kadar çok sayıda çocuğumuzun yüzünü güldürdük. Onlar bizden istediklerini bir mektuba yazıp gönderdi. Ardından tüm malzemeleri tamamlayıp, adreslerine kadar teslim ettik. Balık, ayakkabı, bisiklet, helikopter, bebek ve hatta çorap bile isteyen çocuklarımız oldu. Hepsinin isteklerini yerine getirdik. Bu anlamda bizlere destek veren yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Onların yardımları, aş oluyor, iş oluyor, bazen de böyle oyuncakla güzel bir gülücük oluyor” dedi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.