Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Sıcak yuvam projesinde ikinci yıl planı
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Sıcak yuvam projesinde ikinci yıl planı

04-12-2015

Projenin daha da geliştirilmesi hususunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İl sosyal hizmetler müdürlüğüne bağlı yerleştirme yurdu ve çocuk yuvalarının müdürleri ile bir araya gelindi.

İlgili Projeye Git
Sıcak Yuvam
Sıcak yuvam projesinde ikinci yıl planı

Deniz Feneri Derneği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında geçen yıl imzalanan işbirliği protokolü ile ekonomik yoksunluktan dolayı dağılmış aileler, ayni-nakdi destek sağlanarak bir araya getiriliyor.

 

Proje kapsamında bu güne kadar 30 aile sıcak yuvalarına kavuşturuldu. Projenin geliştirilmesi ve daha faydalı olması bağlamında İstanbul Şubemizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İl sosyal hizmetler müdürlüğüne bağlı yetiştirme yurdu ve çocuk yuvalarının müdürleri ile bir araya gelindi.

 

Toplantıda Deniz Feneri İstanbul Şube Koordinatörü Yusuf Baykal yaptığı sunumda misafirlere Bakanlıkla yapılan protokole bağlı olarak icra edilen Sıcak Yuvam projesinde gelinen nokta ve yapılabilecek iyileştirmeler konusunda bilgiler verdi. Toplantıda Genel Müdür Ali Karayılan da hazır bulundu ve misafirliği yaptı. Programda, Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak kısa bir konuşma yaparak derneğin doğuş hikayesini anlattı.

 

Projenin geliştirilmesi ve daha nitelikli olması hakkında fikir alış verişinin yapıldığı toplantının ardından gelen misafirler, projenin verimli bir proje olduğunu vurgulayarak derneğe teşekkür ettiler.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.