Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler TGTV Basın Bildirisi
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

TGTV Basın Bildirisi

19-07-2016

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) darbeye karşı bir basın bildirisi bildiri yayınladı.

TGTV Basın Bildirisi

DARBEYE KARŞI MİLLET DEVLET EL ELE

 

Ülkemiz demokrasiye ve anayasal düzene yönelik büyük bir  badire atlatmıştır. Devletimiz ve ülkemiz içerde ve dışarda bölücü, yıkıcı bir terör tehdidi, emperyalist bir saldırı ve kuşatma altındayken gerçekleşen bu kalkışma olayın vahametini artırmaktadır. Ülkemiz 15 Temmuz gecesi bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır.

 

Milletin malı olan silahlar, düşmana karşı kullanılması gerekirken, devletimize ve milletimize karşı kullanılmış, katliamlar yapılmış, yönetime cebren el konulmaya çalışılmıştır. Bu ayaklanmayı tertip ederek vatana ve millete ihanet eden bu zavallıları şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz.

 

İhanet ve delalet içindeki bu cuntanın planları fedakârca gayretlerle boşa çıkarılmıştır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızı, meclisimizi, idarecilerimizi, hükümetimizi, siyasi partilerimizi, seçimle işbaşına getirdiği idaresine sahip çıkan milletimizi, kahraman polisimizi ve kahraman askerlerimizi tebrik ediyoruz.

 

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Bu toprakları daha önce de defalarca canı pahasına korumuş olan milletimiz, genç-yaşlı, çocuk, kadın-erkek demeden bir kere daha iradesini ortaya koymuş, darbeyi önlemiştir.

 

Bizim bu irademiz karşısında, birlik ve beraberliğimize tuzak kuranlar başkasının maşası olanlar, yok olup gideceklerdir.

 

Tarih onları, ülkesini ve milletini satan hainler olarak kaydedecektir.

 

İslam dünyasının umudu olan Türkiye’nin önünü kesmek için yapılan bir girişim olduğu açıktır. İçimizdeki beyni yıkanmış satılmışlar, taşeron olarak kullanılmıştır.

 

Anayasal düzen zorla değiştirilmeye kalkışılmış, vatana - millete ihanet edilmiştir.

 

Bu suçu işleyenlerin, destek verenlerin bulunması ve hukuk düzeni içerisinde en ağır bir şekilde cezalandırılması gerekir.

 

Bu tür suçların bir daha işlenmemesi için de, idam cezasının yeniden getirilmesi, sistemin gözden geçirilmesi ve düzenlemeler yapılması gerektiği kanaatini taşımaktayız.

 

Değerli Basın Mensupları,

 

Biz gönüllü kuruluşlar olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın, millet meclisimizin, milletimizin, devletimizin, meşru idarecilerimizin ve güvenlik güçlerimizin yanındayız.

 

Toplumumuzun her kesiminin, bu hain girişime karşı teyakkuz halinde olması gerektiği düşüncesiyle hepinize saygılar sunuyoruz.

 

Katıldığınız için teşekkür ediyoruz.

--

 

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV)

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.