Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Türkmendağı Acil Yardım Bekliyor
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Türkmendağı Acil Yardım Bekliyor

23-11-2015

Suriye'de Türkmen köylerine yönelik kara ve hava saldırıları hız kesmeden devam ediyor.

İlgili Projeye Git
Suriyeli Misafirlere Un Desteği
Türkmendağı Acil Yardım Bekliyor

Türkmen dağlarında çatışmalardan etkilenen köylerdeki sivil halk Türkiye sınırına yakın kamplara geliyor.

 

Bölgede araştırma yapan Deniz Feneri ekibinin aldığı bilgilere göre tamamen boşaltılan Türkmen köyleri şunlar: Gebelli, Gebere, Saray, Şeren, Gövdağ, Avanlı, Yamadı, Külcük, Çümeren, Akçabayır, Kuruca,  Ciptoroz, Toroz,  Dervişen, Çukurcak, Zeytincik, Kelez, Karamanlı, Kepir, Murtlu ve Dağdağan.

 

Bu köylerde ikamet eden halk Türkiye sınırındaki kamplara yerleştiriliyor. Kamplarda acil olarak gıda, battaniye, soba, kömür, temizlik malzemesi, bebek bezi, hasta bezi ve çadır ihtiyaçları var. 

 

Ayrıca Halep'e bağlı Türkiye sınırında bulunan Karaköprü, Karamezra, Herbil ve Kızılmezra Türkmen köylerinde son günlerde bombalama arttı ve halk Suriye’nin içindeki kamplarda kendilerine yer arıyorlar. Ekiplerimiz her iki bölgedeki savaş mağdurlarına bu malzemelerin dağıtımını yapıyor. 

 

ONLİNE BAĞIŞ: http://www.denizfeneri.org.tr/projeler/

SMS: SURIYE yaz 5560!a gonder 5 TL bağışla.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.