Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Türkmendağı için seferberlik
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Türkmendağı için seferberlik

27-11-2015

Suriye'de Türkmen köylerine yönelik kara ve hava saldırıları devam ederken bölgede savaştan etkilenen sivil vatandaşlara yardım için seferberlik başladı.

İlgili Projeye Git
Suriye Ekmek
Türkmendağı için seferberlik

Deniz Feneri, Rus hava saldırılarının ardından bölgedeki yardım faaliyetlerini hızlandırdı. Saldırıların altıncı gününde üçüncü yardım tırını yola çıkardı. İlk gün gönderilen bir yardım tırının ardından dün akşam saatlerinde derneğin İstanbul’daki merkezinden ve Ankara Şubesinden iki tır daha yola çıkarıldı. Yardımlar, bugün Yayladağı sınır kapısından Suriye içerisine girerek Lazkiye’deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılacak.

 

Çatışmaların şiddetli yaşandığı Gebelli, Gebere, Saray, Şeren, Gövdağ, Avanlı, Yamadı, Külcük, Çümeren, Akçabayır, Kuruca,  Ciptoroz, Toroz,  Dervişen, Çukurcak, Zeytincik, Kelez, Karamanlı, Kepir, Murtlu ve Dağdağan köylerindeki halk Türkiye sınırına yakın kamplara yerleştiriliyor. Gönderilen yardımların bir kısmı da buradaki kamplarda dağıtılacak.  Kamplarda acil olarak, gıda, battaniye, soba, kömür, temizlik malzemesi, bebek bezi, hasta bezi ve çadır ihtiyaçları olduğu bilgisi geliyor. 

 

Türkmendağı için başlatılan kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar SURIYE yazıp 5560’a SMS gönderip 5 TL bağışlayarak, veya http://www.denizfeneri.org.tr/projeler/ adresinden online olarak yardım gönderebiliyorlar.

 

Ayrıca bölgede en acil ihtiyaçlardan biri olan ekmek yapımı için geçen hafta 25 ton un gönderilmişti. Bununla birlikte yine kasım ayı içerisinde Deniz Feneri afet evlerinden oluşan 18 sınıflı bir okul kuruldu. Okulun masa sandalye ve kırtasiye ihtiyaçları sağlanarak Suriyeli misafirlerimize eğitim alanında destek sağlandı.

 

YURT İÇİNDEKİ SURİYELİ MÜLTECİLER DE UNUTULMADI

 

Deniz Feneri Ege Temsilciliği tarafından yapılan Suriyeli misafirlere kışlık giysi projesi kapsamında 2.5 haftada 2885 kişiyi giydirildi. Bu projeyle 405.534 TL değerinde 19.023 parça giyim malzemesi dağıldı.

 

Son gönderilen yardımlarla birlikte Deniz Feneri tarafından Suriyeli mültecilere gönderilen toplam miktarı 60 milyon 150 bin lira olduğu ve bu yardımlardan 211 bin 878 Suriyeli mültecinin faydalandığı kaydedildi. Bayırbucak Türkmenleri için gönderilen yardım miktarı ise 6 milyon 218 bin lira olarak gerçekleşti.   Deniz Feneri yetkilileri tarafından yapılan açıklamada yardımların hız kesmeden devam edeceği bildirildi.

    

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.