Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Üçüncü “Sanat İyilik İçin” Sergisi Açıldı
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Üçüncü “Sanat İyilik İçin” Sergisi Açıldı

10-10-2015

Deniz Feneri ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleştirilen, geliri ile Moritanya’da sağlık ocağı ve mescit yapılacak “Sanat İyilik İçin” sergisi Yeni Camii Hünkâr Kasrı’nda açıldı.

Üçüncü “Sanat İyilik İçin” Sergisi Açıldı

 Daha önce Bağlarbaşı Kültür Merkezinde ve Dolmabahçe Sarayında açılan serginin üçüncüsü de bir grup sanatçının "iyilik için" biraraya gelmesiyle hazırlandı.

 

“Sanat İyilik İçin” sergisi perşembe günü saat 15.30’da; Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın ve İTO meclis üyeleri ile, Deniz Feneri Yönetim Kurulu Üyeleri, sergiye eserleriyle destek veren sanatçılar, Ramazan Ağabey, basın mensupları ve sanatseverlerin katılımıyla açıldı.

 

Açılış sırasında İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın kısa bir konuşma yaptı. Kalsın konuşmasında şunları kaydetti:

 

  “Moritanya’da sağlık ocağı ve mescit yapımı için birçok hat sanatçısının eserlerinin bağışlayıp destek verdiği bu sergiyi düzenlemekten gurur duyuyoruz. Böyle anlamlı bir sergiye ön ayak olan Deniz Feneri yöneticilerine ve eserlerini hayır için bağışlayan sanatçılarımıza teşekkür ederim.”

 

Açılışın ardından, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın, İTO meclis üyeleri, Deniz Feneri Yönetim Kurulu üyeleri ve hattatlar eşliğinde sergiyi gezdiler, eserlerle ilgili bilgiler aldılar.

 

 Eserlerin büyük çoğunluğunu ünlü hat sanatçısı Mahmut Şahin ve öğrencilerinin Deniz Feneri için hazırladığı Moritanya yararına düzenlenen “Sanat İyilik İçin” sergisi Eminönü Yeni Camii Hünkâr Kasrında, 08-23 Ekim 2015 tarihleri ve 09.00-17.30 saatleri arası sanatseverlerin ziyaretine açıktır. Sergimize tüm halkımız davetlidir.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.