Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Yemen'den Deniz Feneri'ne Ziyaret
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Yemen'den Deniz Feneri'ne Ziyaret

06-05-2016

Türkiye'ye gelen Yemen Islah Cemiyeti'nin Genel Başkanı Murshid Ali Al Arashani, Deniz Feneri Derneği'ni ziyaret etti.

Yemen'den Deniz Feneri'ne Ziyaret

Zeytinburnu'daki dernek merkezinde incelemelerde bulunan Murshid Ali Al Arashani,  Genel Müdür  Ali Karayılan'a  Genel Başkanı olduğu Islah Cemiyeti adlı yardım kuruluşunun çalışmalarını anlattı.

 

Yemen'deeğitimden sağlığa ve sosyal alana kadar birçok ihtiyacın olduğuna dikkati çeken Murshid Ali Al Arashani, "Öncelikli amacımız eğitim. Öğrencilerin eğitimi ile ilgili çalışmalar bizim için çok önemli. Kurumumuz insani yardımlar çerçevesinde mobil sağlık hizmetleri de vermektedir.

 

Deniz Feneri Genel Müdürü Karayılan'dan yürütülen yardım çalışmaları hakkında bilgi alan Murshid Ali Al Arashani, yöneticileri tebrik etti.

 

Arashani, "Yemen'de partner olarak  beraber çalışmak, deneyimlerinizden faydalanmak ve iyiliği bütün Yemen'e  yaymak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra Islah Cemiyeti'nin çalışmalarında beraber olmaktan büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.

 

Karayılan, Deniz Feneri Derneği olarak Afrika'da 25 ülkede faaliyet gösterdiklerini anlataraksu kuyuları başta olmak üzere kurban, ramazan ayında iftar, gıda dağıtımı, eğitim, cami, mescidve anne babası olmayan yetim çocuklara yardım yaptıklarını kaydetti.

 

Ali Karayılan konuşmasında, “Yemen’de durum düzelene kadar ilk etapta yetimlere yönelik proje, Ramazan ve Kurban dönemlerine dair faaliyetler hayata geçirilecek” dedi.

 

Ziyaret Deniz Feneri Derneği'nin lojistik merkezinin gezilmesiyle son buldu.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.