Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Yozgat’ın Yetimlerini Yozgatlılarla Buluşturduk
Eylül 2018 Faaliyetlerimiz Ramazan Abi 24TV'de Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Tanzanya'da Katarakt Ameliyatı 2018 Kurban Gönüllüleri Teşekkür Toplantısı 51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Yozgat’ın Yetimlerini Yozgatlılarla Buluşturduk

21-10-2015

Deniz Feneri Derneği "Bir Yetim Büyütüyorum" projesi için Yozgat’ta bir tanıtım toplantısı düzenledi.

İlgili Projeye Git
Yetim Bağışı
Yozgat’ın Yetimlerini Yozgatlılarla Buluşturduk

Yozgat Belediyesi Kentpark Sosyal Tesislerinde yapılan Bir Yetim Büyütüyorum Projesinin tanıtım toplantısına Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Öz Orman İş Sendikası Amasya Şube Başkanı Ramazan Şahin, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı İhsaniye Altunok ve vatandaşlar katıldı.


 
Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesinin düzenlediği organizasyonla Yozgatlı hayırseverlerin yine Yozgatlı yetim çocuklara sahip çıkması için aracılık edildi.


 
Programın açılış konuşmasını yapan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, Deniz Feneri'nin, 1996 yılından beri Türkiye’de yoksulluk üzerine yardım yapan bir iyilik hareketi olduğunu belirterek, “Kayıtlarımızda yardım için başvurmuş 620 bin aile, yaklaşık 3 milyon fert var. Bunların içerisinde binlerce yetim ailesi var. Aileyi ele aldığımız zaman bütün ihtiyaçlarını görmeye çalışıyoruz. Gıda ihtiyacını, ev eşyası ihtiyacını, çocukların eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Şu anda Deniz Feneri Derneği olarak yardım ettiğimiz yaklaşık 10 bin yetim ailesi var. Bunun dışında yetim projesi dahilinde takip edilen 5 bine yakın yetim bulunmaktadır” dedi.

 


Yetim projesi hakkında bilgi veren Kunt, “Dünyada yetim sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunların çoğu özellikle Afrika ülkelerinde büyük bir sefalet içerisindedir. Bu sebeple bizler vatandaşlarımızı o yetimlerden haberdar ediyoruz. Bağışçılarımız, 'Yozgatlı, Afyonlu, Arakanlı, Etiyopyalı, Fildişili yetimi istiyorum' diyerek seçimini yapıyor. Seçilen yetime ulaştırılmak üzere ayda 100 TL’yi Deniz Feneri'ne ulaştırıyor. Deniz Feneri de o parayı o yetime ulaştırıyor. Eğer yetim bir aile yakınında kalıyorsa, o yetime bakan yakınına o para ulaştırılıyor. Eğer yetim çocuk bir kurumda kalıyorsa para o kuruma gönderiliyor. Kurum da o parayı yetimler için kullanıyor. İnşallah imkânı olan herkesi yetimlerimize yardım etmeye, Deniz Feneri'nin çağrısına kulak vermeye davet ediyoruz” dedi.
Program, katılımcılara plaket verilmesinin ardından sona erdi.


 
22 ülkede ve Türkiye’de binlerce yetimi himayesine alan Deniz Feneri, şehir şehir dolaşarak iyilikleri çoğaltmaya devam ediyor.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.