Gezinti Bağlantılarını Atla  
 

Bir Hayat Kurtar

Songül Çelik

Face
GEREKEN MİKTAR
5.000 TL
TOPLANAN MİKTAR
5.070 TL
Babasının askerlik borçlanmasını ödeyip bir sosyal güvenceye kavuşabilmesi için Songül Hanım'a destek olur musunuz?
Songül Çevik; 25 yaşında ve yıllardır depresyon tedavisi görmekte. 2010 tarihinde bu durumla ilgili % 80 oranında engelli raporu verilmiş kendisine. Babasını kaybettiği günden itibaren (13 yıl) ona tek kol kanat geren kendisinden 7 yaş büyük olan ablası olmuş. Ablası Dudu Hanım evli ve 3 de evladı var. Eşi, baldızı Songül Hanımla birlikte 6 kişi olan ailesini gündelik işlerle geçindirme gayretinde.

Songül Hanım ve ablası tedavi için resmi kurumlarda yeşil kart işlemlerini yaptırırken babalarının SGK kaydının olduğu ve askerlik borçlanmasına istinaden 600 gün karşılığı 5.676 TL ödenmesi halinde baba Mehmet Bey’in SGK emekliliğinin vuku bulacağı ve maaşının kızı Songül hanıma bağlanacağı” belirtilmiş.

Eş, dost ve köy dernekleri gibi yakın çevresinden destek arayan Songül Hanım aradığını bulamayınca sağlık durumu biraz daha kötüye gitmiş. Kendilerine imkânları doğrultusunda 700 TL civarı destek olan bir komşuları bu işin çözümünde geriye kalan 5000 TL için Deniz Feneri’ni adres göstermiş.

Ve şimdi; gerekli evraklarla kapımızı çalan ve araştırma ve incelemesi yapılan Songül Hanımı baba mirası maaşına kavuşturmak; yıllarca kendisine imkânsızlığına rağmen kol kanat geren ablasına destek ve dahası tedavisini SG ile yaptırabilmesine vesile olabilmek için gönül birliği yapma vakti.
Önemli: bir Hayat Kurtar Projesine dahil edilen ihtiyaç sahipleri için belirlenen ve toplanan miktarın, ihtiyacın giderilmesinden sonra artması halinde, kalan kısım benzer ihtiyaç sahipleri için kullanılmaktadır.
 Bağış Kutusu
 
 
 

Destekleyenler

 
FTA
EZEL ÇİMENOĞLU
S. L. GÜRKAN
RÜŞTÜ YAVUZ
MURAT YENİLMEZ
MEHMET SARI
ABDULLAH PARMAK
İSMAİL HAKKI EKŞİ
ORHAN MURATOĞLU
ÖMER KÖŞK
NİHAT YILMAZ
UFUK ÇETİN
ALI AYDIN TASDELEN
FATİH TELLİOĞLU
SEBAHATTİN MİCAN
FATİH BEYGİRCİ
İLHAN AKAR
MEHMET MAHİR ÖĞÜTGEN
ALPAY CAN
Ayşegül Yılmaz
MUSTAFA YILDIRIM
ADNAN TEKNECİ
SERDAR KIZILDAŞ
SABİRE NALAN ABLAK
ALİ YİĞİT
İBRAHİM KAYA
misafirB
FATİH ÖZCAN
 
02.03.2012