Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaKurumsalFaaliyetler Deniz Feneri Programı

Deniz Feneri Programı

Deniz Feneri hareketinin başlangıcı, Deniz Feneri TV Programı.

1996 yılının Ramazan ayında yayına başlayan Şehir ve Ramazan programı, ihtiyaç sahibi aileler ile yardım etmek isteyenlerin yoğun ilgisi üzerine haftalık televizyon programına dönüştü.

 

Deniz Feneri adıyla yayınlanan haftalık programın iki ekran yüzü ise, Şehir ve Ramazan programında olduğu gibi Uğur Arslan ve Ramazan Ağabey (İbrahim Uğurlu) idi.

 

Deniz Feneri adıyla ilk olarak 03.03.1997'de seyirci karşısına çıkan program, ihtiyaç sahiplerinin etkileyici hikayelerini ekrana getirerek izleyicilerin yardımseverlik duygularını harekete geçirmeyi amaçlamıştı.

 

Kısa sürede milyonların gönlünde taht kuran programdan Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği doğdu. Dernek, 2.7.1998 tarihinde kuruldu ve faaliyete başladı.

 

Deniz Feneri programı 10 yıldan fazla bir süre Kanal 7 televizyonunda yayınlandı. Uzun yıllar Uğur Arslan’ın sunduğu program, bir süre de Muhsin Bay tarafından sunuldu.

 

2010 yılı Ramazan ayından itibaren Hilal TV’de yayınlanmaya başlayan Deniz Feneri programını 2013 yılı Temmuz ayına kadar Yusuf Özkan Özburun sundu.

 

Daha sonra program 2014 yılı sonuna kadar Recep Koçak tarafından sunuldu.

 

Deniz Feneri programı, 30 Aralık 2014 tarihi itibariyle yayınına ara vermiş bulunuyor.

Gelemeyene Gidiyoruz / Sıcak Yemek
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.