EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaKurumsalYardımlar
Paylaş!
Yardımlar

Yardımlar

"Yeryüzünde en son ihtiyaç sahibine ulaşıncaya dek durmaksızın çalışmak? ilkesiyle hareket eden Deniz Feneri, ihtiyaç sahiplerine pek çok alanda yardım ulaştırmaktadır.

Gıda 
Gıda yardımı, yerinde inceleme sonucunda tesbit edilen ailelere, bir defaya mahsus veya her ay ya da iki ayda bir olmak üzere periyodik olarak yapılmaktadır. 
 
Giyim 
Giyim yardımı, yerinde inceleme sonucunda tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Büyük kentlerde ihtiyaç sahiplerini mağazalara davet edilerek yapılan giyim yardımı, mağazaların olmadığı kentlerde evlere koliler halinde ulaştırılmaktadır. 
 
Nakit 
Yapılan sosyal inceleme sonucunda yardıma ihtiyaç duyduğu tesbit edilen kişilere bir seferlik veya periyodik olarak banka havalesi yoluyla nakit yardımı yapılmaktadır.. 
 
Eğitim 
Eğitimini sürdürebilmek için maddi imkanları yeterli olmayan öğrencilere; şartlı nakit yardım, kırtasiye seti, okul çantası, okul kıyafeti, kitap, vb. yardımları yapan Deniz Feneri , ayrıca afetlerde, savaşlarda zarar gören okul binalarının eski hallerine dönmesi ya da yenilerinin yapılması için destek olmaktadır. 
 
Barınma 
Çeşitli sebeplerden dolayı evlerini kaybetmiş mağdur kimselere imkanlar dahilinde yardım edilmektedir. 
 
Ayrıca İstanbul ve Ankara'da bulunan iki adet misafirhanede tedavi maksadıyla bu şehirlere gelen ve kalacak yeri olmayan ihtiyaç sahipleri misafir edilmektedir. 
 
Sağlık 
Gelir düzeyi düşük ve/veya sosyal güvenceden yoksun ve/veya yeşilkart hizmetlerindeki kısıtlılıklardan dolayı tedavi alamamış kimselerin sağlık sorunlarının giderilmesi için danışmanlık, yönlendirme, medikal malzeme, ilaç gibi yardımlar yapılmaktadır. 
 
Temizlik 
Sağlıklı yaşamın ön koşulu olan temizliğin kolaylıkla sağlanabilmesi için kapsamlı bir temizlik malzeme seti (sabun, şampuan, diş macunu, diş fırçası, deterjan,vs..) ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır. 
 
Meslek Edindirme 
Desteğe muhtaç ailelerdeki yaşı ve sağlık durumu gelişmeye, öğrenmeye ve beceri kazanmaya müsait olan kişilere çeşitli branşlarda meslek edindirmek ve beceri kazandırmak için Deniz Feneri tarafından eğitim çalışmaları yürütülmektedir. 
Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.