EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaProjelerArakanlı Mültecilere Konut Projesi
İyiliği Paylaş!
Tüm Projeler
Arakanlı Mültecilere Konut Projesi

Arakanlı Mültecilere Konut Projesi

Arakanlı mülteciler için yapacağımız konut projesine desteğinizi bekliyoruz. Bir evin maliyeti 800 Dolar.

Bağış Yap (Bağış yapmak için; istediğiniz miktarı girin ve "KUTUYA AT" butonuna tıklayın. Veya hızlı seçeneklerden birini seçin.)
TL
< veya >
Seçim yapılmadı...

DENİZ FENERİ DERNEĞİ 1000 AİLEYE BARINMA MERKEZİ KURUYOR...

ARAKANLI MAZLUMLARA YAŞAM MERKEZİ İNŞA EDİLİYOR…

 

Deniz Feneri Derneği, Arakan’da krizin başladığı Ağustos ayındanbu güne kadar On binlerce mazlum Arakanlıya yardım malzemesi ulaştırdı.

Budist Myanmar hükümetinin Rohingya’lı  Müslümanlara uyguladığı baskı ve soykırım devam ediyor.

Katliamdan kaçaraknehirleri ve dağları aşmayı başaranlar Bangladeş’e sığınıyor ve yaşamsavaşı veriyor.

 

MÜLTECİ SAYISI 600 BİN’E ULAŞTI

Kaçmayı başaramayan Arakanlılar ise Budist ordu güçleri ve çetelerin elindeölüme terk ediliyorlar ya da açlık ve sefaletle yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Deniz Feneri Derneğikatliamların başladığı 25 Ağustos’tan bugüne kadar  Myanmar Arakan içlerine ulaştırdığı yardımların yanı sıra Bangladeş’e göç eden 600 bini aşkın mülteciye de bağışçılarınındesteğini ulaştırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Deniz Feneri, hem Arakan’da hayata tutunmaya çalışan hem de Arakan’dan Bangladeş’e göç eden binlerce mülteciye yardım malzemesi ulaştırdı. YardımlardanArakanlı müslümanlar yararlandı…

 

VAHŞETTEN KAÇARKEN ÖLÜMLER SÜRÜYOR

Vahşetin başladığı Ağustos ayındanbu yana Arakanlımüslümanlaraher türlüyardımıulaştırdıklarını açıklayan Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz  yaşanan bu insani dram bitene kadarArakanlımazlumları yalnız bırakmayacaklarınısöyledi.

Cengiz, nehirdeki göç esnasında ölümlerin yaşanmaya devam ettiğinive krizin ilk günkü sıcaklığını aynen koruduğunu belirtti.

 

DENİZ FENERİ ARAKAN’DA İLK ETAPTA 1000 KONUT KURUYOR

Deniz Feneri DerneğiolarakMüsiad ile birlikte başlattığımız "Arakan'a Acil Yardım" kampanyamızın yanı sıra mağdur durumda gayri insani şartlarda yaşamak zorunda olan kardeşlerimiz için geçici barınma ile ilgili olarak ilk etapta bağışçıların ve Müsiad'ın da katkılarıyla 1000 konutluk merkez inşa etme çalışmalarımızda bütün hızıyla devam ediyor dedi.

 

Hedefimiz ise 10 bin konutu en kısa zamanda  mazlum ve mağdur Arakanlıların daha iyi şartlarda yaşaması için tamamlamak.

 

Mehmet Cengiz, Bangladeş’te Arakanlılara yönelik su kuyusu projeleriyle ilgili olarakta bilgi vererek,  katkıda bulunmak isteyen bağışçılarımız 700 usd vererek  bir nebze olsun yaraların sarılmasına vesile olabilirler..

 

Hali hazırda gıda, hijyen, temiz su, sağlık ve giyim yardımları olmak üzere birçok ayrı kalemde yardım ulaştırdıklarını söyleyen Mehmet Cengiz, yaptıkları faaliyetleri şöyle sıraladı:

"Binlerce kişiye gıda yardımı, sıcak yemek dağıtımı, 2000 bin aileye barınma yardımıtente dağıtımı, hasır dağıtımı,  Kamplarda temiz suya ulaşmakta güçlük çeken Arakanlılar için su kuyusu inşaası ve 400 aileyehijyen paketi dağıtımıile erkek, kadın ve çocuk kıyafetleri olmak üzere yüzlerce aileye kıyafet, mutfakve yaşam malzemeleri dağıtımıyapıldı" dedi.

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.