Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış Ramazan Gıda Kolisi (Kumanya Bağışı)

Ramazan Gıda Kolisi (Kumanya Bağışı)

"Bir Kumanya da Sen Bağışla" kampanyasıyla ihtiyacı tespit edilen ailelere erzak kolisi ulaştırıyoruz. Gıda Kolisi: 120 TL

ADET
Birim Fiyat
120 TL

 

RAMAZAN GIDA KOLİSİ

(Bir Kumanya da Sen Bağışla)
 

Deniz Feneri gerçek ihtiyaç sahiplerine bir çok alanda yarımlar ulaştırıyor. Bunlardan biri de kumanya desteği. İhtiyaç sahibi kişi yada ailelere, gerekli sosyal inceleme yapıldıktan sonra Yardım Değerlendirme Komisyonu'nun kararlarına göre bir kere yada periyodik olarak gıda kolisi ulaştırıyoruz.  

 

Kahvaltılık ve kuru gıda olmak üzere gıda yardımları dağıtım görevlileri veya gönüllüler tarafından ayni yardım teslim makbuzu ile teslim ediliyor. Bunun dışında dönemsel olarak Ramazan Ayı, Ramazan ve Kurban Bayramları kapsamında kumanya, kurban eti gibi farklı gıda yardımları da yapılmaktadır.


Türkiye'de birçok insanın yoksulluk sınırında yaşadığı, acil gıda desteğine ihtiyaç duyduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. İnsanlığın bu en temel sorununun bilincinde olarak hayata geçirilen "Bir Kumanya da Sen Bağışla" kampanyasıyla ihtiyacı tespit edilen ailelere erzak kolisi ulaştırıyoruz. 


"Komşusu açken tok yatan bizden değildir." Hadis-i Şerif'ini şiar edinerek, "kimse aç kalmasın" diye bir şeyler yapmalıyım diyorsanız, bir kumanya da siz bağışlayabilir sadece 120 TL ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzünü güldürebilirsiniz. 


Ayrıca 'GIDA' yazarak, 5560'a bir SMS gönderip 10 TL bağışta bulunabildiğiniz gibi Deniz Feneri Derneği'nin banka hesaplarından yapacağınız yardımların açıklama bölümüne GIDA yazıp bağışta bulunarak destek olabilirsiniz.

 

Koli İçeriği

  Malzemenin Cinsi Miktarı     Malzemenin Cinsi Miktarı
1.

Sıvı Yağ

2 Lt   9.

Reçel

0,72 Kg
2.

Bulgur     

1 Kg   10.

Pirinç

2 Kg
3.

Hazır Çorba

5 Paket   11.

Un

2 Kg
4.

Çay  

0,5 Kg   12.

Zeytin

1 Kg
5.

Kırmızı Mercimek

1 Kg   13.

Salça

 1 Kg
6.

Kuru Fasulye

1 Kg   14.

Toz Şeker

2 Kg
7.

Makarna

2 Kg   (0,5x4)   15.

Tuz

0,75 Kg
8.

Nohut

1 Kg        
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.