Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış Yetim Bağışı

Yetim Bağışı

Savaş, doğal afet, kuraklık ve yoksulluk nedeniyle yetim kalan çocuklara destek oluyoruz.

TL

ALLAH'IN KORUMASI ALTINDAKİ KULLAR: YETİMLER

 

Allah c.c. Kuran-ı Kerim'in 23 değişik yerinde yetimlerden, onlara nasıl davranmamız gerektiğinden, yetimleri koruyup gözetmekten, mallarını korumaktan, onlara büyüyünceye kadar sahip çıkmamızdan bahsetmiş bu ödevleri diğer müslümanların üzerine farz kılmıştır. Ayrıca Peygamber Efendimiz (s.a.v) de bir çok hadisinde yetimlere değinmiştir. Peygamberimizin kendisi de bir yetim olduğu için tüm İslam devletleri ve her dönem müslüman zenginler yetim hamiliğine büyük önem vermiştir. 

 

- Bir Ayet: "Ey Muhammed! Sana nereye infak edeceklerini soruyorlar. De ki: Hayır olarak verdiğiniz nafaka, ana baba, yakınlar, öksüzler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak daha ne yaparsanız herhalde Allah onu bilir." (Bakara / 215)

 

- Bir Hadis: "Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır." (Ahmed b. Hanbel, Müsned) 

 

 

DENİZ FENERİ YETİMLERİ

 

"Bir Yetim Büyütüyorum" adlı yetim projemiz kapsamında dünyanın farklı bölgelerinde binlerce yetimi sürekli takip ediyor ve onlara destek oluyoruz. Savaşlar, kuraklık, yoksulluk ve felaketlerin yaşandığı dünyada yetim kalan çocukların sayısı Unicef'in son raporuna göre 200 milyona yaklaştı ancak bu sayı gayr-i resmi kaynaklara göre 400 milyona yakın!

 

Deniz Feneri Derneği’nin yetim çalışmaları Arakan'dan Somali'ye kadar dünyanın bir çok yerinde yıllardır devam ediyor. Daha önce yaptığmız "Sri Lanka Yetimhanesi" ve "Gazze Selam Anaokulu" bu desteklerden bazıları. 

 

Yüzyılın İyilik Hareketi Deniz Feneri'nin yetim çalışmaları yetim çocukların kendi yaşıtları gibi normal şartlarda büyümesine ve yaşamasına fırsat sağlıyor. Ayrıca yetim ailelerini de destekleyerek, yetimlerin kendi yuvalarında yetişmeleri için gayret gösteriyor. Derneğimiz, bugüne kadar bağışçılarının desteğiyle onbini aşkın yetim çocuğu desteklerken, geriye kalan on binlerce çocuğu da hayırsever bağışçılarıyla buluşturmayı hedefliyor.

 

“Bir Yetim Büyütüyorum” sloganıyla Türkiye ve dünyanın farklı coğrafyalarında 100 TL karşılığında yetimlere hami bularak şefkate muhtaç çocuklarımıza destek oluyoruz. Ayrıca “İslam Dünyası Yetimler Günü” olarak kabul edilen her Ramazan’ın 15’ci günü derneğimiz, 3 kıtada onlarca ülkede yetim sofraları kurup, gıda dağıtımı yaparak ve yetimlere bayram harçlığı da dağıtarak yetimlere yardımcı oluyoruz. 

 

Dileyen bağışçılarımız ayda 100TL’lik bir destek sağlayarak Türkiye dahil diledikleri bir ülkedeki yetim bir çocuğa destek verebilir, kampanya çerçevesinde tüm operatörlerden “YETIM” yazıp 5560’a SMS göndererek çocuklar için 10TL’lik bir destek sunabilirsiniz.

Yetim Proje Tanıtım Video
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.