EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaProjelerSıcak Yuvam
İyiliği Paylaş!
Tüm Projeler
Sıcak Yuvam

Sıcak Yuvam

“Sıcak Yuvam” projesi imkânsızlıklar sebebiyle birlikte yaşayamayan aileleri bir araya getiriyor.

Gereken Miktar
135.000 TL
Toplanan Miktar
97.314 TL
Bağış Yap (Bağış yapmak için; istediğiniz miktarı girin ve "KUTUYA AT" butonuna tıklayın. Veya hızlı seçeneklerden birini seçin.)
TL
< veya >
Seçim yapılmadı...

Deniz Feneri Derneği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü ile ekonomik yoksunluktan dolayı dağılmış aileler, ayni-nakdi destek sağlanarak bir araya getiriliyor. Ayrıca proje ile mevcut “Çocuk Evleri”nin fiziki şartlarına da katkı sağlanıyor.

 

Projeye uygun aileler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri’nce Deniz Feneri Derneği’ne bildiriliyor. Belirlenen dağılmış aile fertleri aynı çatı altında toplanarak, sosyo-ekonomik anlamda yeterli duruma gelene kadar yardıma devam ediliyor.

 

Projede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde her üç ayda bir gerekli şartları oluşan ve eve yerleştirilmek üzere eşya desteği bekleyen 10 aile Deniz Feneri’ne bildiriliyor. Bu aileler bir araya getirilerek yuvaların yeniden şenlendirilmesi için aile başına 4500 lira gerekli. 10 ailenin toplam ihtiyacı 45.000 lira.

 

İlk 6 aylık dilim için bildirilen 20 ailenin bağışları tamamlanmış ve evlerine yerleştirilmiştir. Ailelerimizi sıcak yuvalarına kavuşturan bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Üçüncü 3 aylık dönem için bildirilen 10 aile bağışların toplanmasını bekliyor.

 

Parçalanmış aile sayısını en aza indirmeyi amaçlayan bu projeye destek olarak çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları ve muhtelif merkezlere yerleştirilen çocukların, anne ve babalarının sevgisine ve şefkatine kavuşmalarına vesile olmak için gönül ve el birliğine davetlisiniz.

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.