EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaProjelerTayland Patani'de 15 Temmuz Şehitleri Okulu
İyiliği Paylaş!
Tüm Projeler
Tayland Patani'de 15 Temmuz Şehitleri Okulu

Tayland Patani'de 15 Temmuz Şehitleri Okulu

15 Temmuz Şehitleri anısına Güney Tayland’da inşa edeceğimiz ilkokul için desteklerinizi bekliyoruz.

Gereken Miktar
850.000 TL
Toplanan Miktar
500 TL
Bağış Yap (Bağış yapmak için; istediğiniz miktarı girin ve "KUTUYA AT" butonuna tıklayın. Veya hızlı seçeneklerden birini seçin.)
TL
< veya >
Seçim yapılmadı...

Deniz Feneri Derneği Patani'deki partneri Islamic Welfare Promotion Foundation Banbangmaruad ile işbirliği yaparak  Güney Tayland’da bir ilkokul inşa etmeye karar verdi.

 

İnşaat Islamic Welfare Promotion’un idare ettiği Al –Jamiah Al Islamiah School arazisi üzerine kurulacak. Mevcut okul lise seviyesinde kız ve erkek toplam 450 talebeye hizmet veriyor. Al Islamiah School’un klasik dini eğitim veren 25 öğretmeni ve modern bilim derslerine giren 24 öğretmeni mevcut.

 

Partnerimizin ilkokul projesi vakıf arazisi üzerine inşa edilecek ve 400 talebeye hizmet verecek. İki kat üzerine planlanan bina toplam 810 m2 olacak. Türkiye'deki darbe girişimine karşı kahramanca karşı koyarken hayatını kaybeden şehitlerimiz anısına yapılacak olan ilkokulda  10 derslik bulunacak. İnşaatın maliyeti 540.000 TL.

 

İlkokul eğitimi bölgede genel olarak merkezi hükümetin uhdesinde, bu da İslami değerlere aykırı bir eğitim anlamına geliyor. Islamic Welfare Promotion bu projeyle ilkokul eğitiminde Müslüman azınlık için bir alternatif ortaya koymak istiyor.

 

Bölge müslümanlarına hizmet edecek bu projenin gerçekleşmesi için hayırseverlerin desteğine ihtiyaç var.

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.