EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaProjelerYemen, Doğu Afrika ve Güney Sudan İçin Yardım Çağrısı
İyiliği Paylaş!
Tüm Projeler
Yemen, Doğu Afrika ve Güney Sudan İçin Yardım Çağrısı

Yemen, Doğu Afrika ve Güney Sudan İçin Yardım Çağrısı

 

İç savaşın pençesindeki Yemen’de açlıktan ölümler başladı.

Bağış Yap (Bağış yapmak için; istediğiniz miktarı girin ve "KUTUYA AT" butonuna tıklayın. Veya hızlı seçeneklerden birini seçin.)
TL
< veya >
Seçim yapılmadı...

Türk Kızılay’ının öncülüğünde 30 ulusal ve uluslararası yardım kuruluşu, açlıkla karşı karşıya bulunan Yemen, Doğu Afrika ve Güney Sudan için yardım kampanyası başlattı.

 

"Yemen'in, Doğu Afrika'nın, Güney Sudan'ın Umudu Ol" ismi verilen kampanyanın tanıtım toplantısı için, projenin paydaşlarından AFAD, TİKA, Deniz Feneri ve Türkiye Diyanet Vakfının da aralarında bulunduğu kuruluşların yönetici ve temsilcileri bir araya geldi.

 

İslam İşbirliği Teşkilatı Yemen Ofisi ve Yemen STK'lar Birliği ile yapılan görüşmeler çerçevesinde talep edilen yardım malzemeleri şeker, un, makarna, pirinç, yağ, süt tozu, bebek maması ve hurma gibi gıda maddelerinden oluşuyor.

 

Yemen'de çatışmalarda yaklaşık 21 milyon insanın etkilendiği ve yardıma muhtaç hale geldiği belirtiliyor. Bunun 10 milyonu çok acil insani desteğe muhtaç. Yemen'deki silahlı çatışmalar nedeniyle 3,5 milyona yakın insan evlerini terk etmek ve güvenli alanlar seçmek zorunda kaldı.

 

Ülkedeki savaş ortamı ekonomiden toplumsal hayata kadar birçok alanı etkilerken, alım gücü zaten düşük olan Yemenliler, şimdi de ''karaborsa'' ve artan hayat pahalılığı ile yüzleşiyor. Ülkede birçok ilacı ve tıbbi malzemeyi bulma imkanı yok.

 

Temel gıda maddelerindeki ve sebze-meyve fiyatlarındaki büyük artış, halkı olumsuz etkiliyor. Öte yandan petrol üretim ve nakliyatının ülke genelindeki çatışmalar nedeniyle kesintiye uğramasının, özellikle büyük şehirlerde gıda ve akaryakıt krizinden elektrik kesintilerine kadar birçok sorunu beraberinde getireceği tahmin ediliyor.

 

 

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.