EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaProjelerYetim Projesi
İyiliği Paylaş!
Tüm Projeler
Yetim Projesi

Yetim Projesi

Bağış Yap (Bağış yapmak için; istediğiniz miktarı girin ve "KUTUYA AT" butonuna tıklayın. Veya hızlı seçeneklerden birini seçin.)
TL
< veya >
Seçim yapılmadı...

"Bir Yetim Büyütüyorum" adlı 'Yetim' projemiz kapsamında iç savaş, kuraklık, yoksulluk ve felaketlerin yaşandığı dünyada yetim kalan çocukların sayısı Unicef'in son raporunda da belirtildiği gibi 400milyonu buldu.

 

Deniz Feneri Derneği,  iç savaş, doğal afet, kuraklık veyoksulluk nedeniyle yetim kalan çocuklara ülke, sınır, ve savaş ortamıtanımaksızın destek oluyor.

 

Deniz Feneri Derneği’nin yetim çalışmaları Arakan'dan Somali'ye kadar dünyanın en uzak mazlumcoğrafyalarına kadar yıllardır devam ediyor.

 

Türkiye'de, "Ülker Gurubu"nu bünyesinde barındıran Yıldız Holding Yönetim kurulu Başkanı Murat Ülker'in hamiliğinde 2000 yetime destek vermesiyle yetim çalışmalarımız ivme kazandı.

 

Sri Lanka'da 1yetimhanesive Gazze'de işletme giderleri karşılanan "Selam Anaokulu"ile Deniz Feneri Derneği'nindiğer farklı ihtiyaç sahibi coğrafyalara yönelik bağış çalışmaları devam ediyor.

Yüzyılın iyilik hareketi’ninyetim çalışmaları yetim çocuklarınkendi yaşlarındaki yaşıtları gibi normal şartlarda büyümesineveyaşamasına fırsatsağlıyor.

 

Ayrıca yetim ailelerini de destekleyerek, yetimlerin kendi yuvalarında yetişmeleri için gayret gösteriyor.

Dünya genelinde 400 milyon çocuk aile ortamından uzakta, her türlü tehlikeyle karşı karşıya yaşam mücadelesi veriyor.

 

Deniz Feneri Derneği, bugüne kadar bağışçılarının desteğiyle onbini aşkın yetim çocuğu desteklerken, geriye kalan on binlerce çocuğu da hayırsever bağışçılarıyla buluşturmayı hedefliyor. 

 

“Bir Yetim Büyütüyorum” sloganıyla Türkiye ve dünyada 41 ülkede yetim iftarları düzenleyerek, ayrıca “İslam Dünyası Yetimler günü” olarak kabul edilen Ramazan’ın 15’ci günü dernek, 3 kıta da onlarca ülkede yetim sofraları kurup, gıda dağıtımı yaparak, ve yetimlere bayram harçlığı da o gün dağıtılarak destek veriliyor.

 

Deniz Feneri Derneğibugüne kadar dünya genelinde 19ülke ve bölgede 10.000’ni aşkın yetime ulaştı.

 

Ayrıca onlarca farklı ülke ve bölgede dönemsel olarak yetim çocukların mağduriyetlerini, eğitim, sağlık, bayram harçlığı, gıda, kıyafet ve diğer sosyal ihtiyaçlarını gidermeye çalışan dernek, dünyanın farklı bölgelerinde mağdur olan yetim çocukları "Hamilik sistemi" ile destek kapsamına alıyor.

 

Yüzyılın iyilik elleri yılın çeşitli dönemlerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerve organizasyonlarda karşılaştığı yetim çocuklarla özel olarak ilgileniyor.

Hayırsever ailelerin desteğiyle bir yıllık bakımını üstlendiği 10.000’i aşkın yetim çocuk geleceğe umutla bakıyor.

 

Deniz Feneri Derneği'ninbaşlattığı “Bir Yetim Büyütüyorum”  kampanyası ile binlerce yetim çocuğu düzenli destek kapsamına dahil etmeyi hedefliyor. 

 

Dünya genelindeiç savaş kuraklık ve diğer nedenlerden dolayı mağduryüz binlerce yetim çocuk hayata tutunmak için hayırseverlerin desteğini bekliyor.

 

Dileyen bağışçılarımızayda 100TL’lik bir destek sağlayarak Türkiye dahil diledikleri bir coğrafyadaki yetim bir çocuğa destek verebilir.

 

Ya da yine kampanya çerçevesinde tüm operatörlerden “YETIM” yazıp 5560’a SMSgöndererek çocuklar için 10TL’lik bir destek sunabilir.

Yetim proje
Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.