1001 Çocuk 1001 Dilek | Deniz Feneri Derneği
Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış 1001 Çocuk 1001 Dilek

1001 Çocuk 1001 Dilek

TL

Derneğimizin 2003'ten beri 17 yıldır uyguladığı ve çocuk yüreklerine dokunan bir projedir 1001 Çocuk 1001 Dilek.

Anadolu'nun en ücra köylerine kadar ulaştı mektuplarımız ve sorduk yavrularımıza "hayalin nedir, ne olmayı istersin, seni ne yapmak mutlu eder ve ne istersin bizlerden" diye.

 

Onlar kendi küçük elleri kocaman yürekleriyle yazdılar mektupları ve bize gönderdiler. Kimi oyuncak istedi kimi top, kimi deniz görmek istedi kimi uçağa binmek... kimi ise inek istedi. Evet bir inek!

 

"Annem ve babam çiftçilikle uğraşıyor ve biz geçimimizi süt satarak sağlıyoruz. Alıp satmak yerine bir ineğimiz olsa kendi ineklerimizin sütünü satabilsek keşke." diye yazdı bize "Umut". Mektubu okuyanlar önce gülümsediler, sonra göz yaşlarına hakim olamayıp bu dileğin peşine düştüler. Ve bir "Çare" amca çıkageldi, mektubu okudu ve çok duygulandı. Umut'a bir değil iki inek birden hediye etti hayırsever amca. Tek bir şartı vardı onun, "beni asla bilmeyecek ve tanımadan sevecek beni..."

 

Başka bir gün bir genç kız ile annesi geldi derneğimize. Finans birimimizde misafir olup ısrarla Recep Koçak Abimizle görüşmek istediler. Ve genç kız anlatmaya başladı sözü tamamlayamadı ağlamaktan, annesi anlattı daha sonra. Bu genç kardeşimiz, 2005 yılında 1001 Çocuk 1001 Dilek pojemizle sevinen yavrularımızdan biriymiş. O da kendi kendine bir söz vermiş; "ne zamanki liseyi bitirip bir iş tutarsam ben de bir kardeşimi sevindirmek için Deniz Feneri'ne ilk maaşımla bağışta bulunacağım" diye. İşte liseyi bitirip üniversite sınavlarına girdiğinde yaz tatilindeki o boşlukta bir işe girmiş Sevda. Aldığı ilk maaştan da 1001 Çocuk 1001 Dilek projesindeki bir dileği gerçekleştirmek için bize bağış yaptı o gün. 

 

Bu ve buna benzer binlerce dilekten binlerce hediye ulaştı 16 yılda çocuklarımıza.

 

Şimdi projemizin 17. yılında yeni hikayeler yazmak için yola çıkıyoruz. Genç İyilik Birimimiz ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nin fedakar gençleri de bize bu yolda yarenlik edecekler. Tabii yine yardımsever bağışçılarımızın destekleriyle...

 

Çocuklar oldukça hayaller de olacak ve hayaller varsa Deniz Feneri de var olacak...

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.