Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış Arakanlı Mültecilere Konut Projesi

Arakanlı Mültecilere Konut Projesi

Arakanlı mülteciler için yapacağımız yeni konut projesine desteğinizi bekliyoruz. Bir evin maliyeti 600 Dolar.

TL

ARAKANLI MAZLUMLARA YENİ YAŞAM MERKEZLERİ İNŞAA ETMEYE DEVAM EDİYORUZ...

 

Budist Myanmar devletinin Rohingyalı müslümanlara baskı ve soykırımı neticesinde ülkelerini terk etmek zorunda kalan onbirlerce Arakanlı Müslüman, Bangleş'teki toplanma kamplarında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Sayıları 1 milyona yaklaşan Arakanlı kardeşlerimiz için krizin başladığı 2007 Ağustos ayında derneğimiz de seferber oldu ve acil insani yardımları bölgeye ulaştırdı. 

 

DENİZ FENERİ ARAKAN’DA İLK ETAPTA 1000 KONUT YAPTI

 

Deniz Feneri Derneği, MÜSİAD ile birlikte başlattığımız "Arakan'a Acil Yardım" kampanyamızın yanı sıra mağdur durumda gayri insani şartlarda yaşamak zorunda olan kardeşlerimiz için geçici barınma ile ilgili olarak ilk etapta bağışçıların ve MÜSİAD'ın da katkılarıyla 1000 konutluk merkezi inşa etti ve 2018 nisan ayında konutlarımızda yaşam başladı. Hedefimiz ise 10 bin konutu en kısa zamanda  mazlum ve mağdur Arakanlıların daha iyi şartlarda yaşaması için tamamlamak.

 

Hali hazırda gıda, hijyen, temiz su, sağlık ve giyim yardımları olmak üzere birçok ayrı kalemde yardım ulaştırdıklarını söyleyen Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ, yaptıkları faaliyetleri şöyle sıraladı: "Binlerce kişiye gıda yardımı, sıcak yemek dağıtımı, 2000 bin aileye barınma yardımı, tente dağıtımı, hasır dağıtımı, kamplarda temiz suya ulaşmakta güçlük çeken Arakanlılar için su kuyusu inşaası ve 400 aileye hijyen paketi dağıtımı ile erkek, kadın ve çocuk kıyafetleri olmak üzere yüzlerce aileye kıyafet, mutfak ve yaşam malzemeleri dağıtımı yapıldı." dedi.

 

YENİ BİR PROJE İLE MALİYETİ 600 DOLARLIK YENİ KONUTLAR YAPIYORUZ. 

 

Teslim ettiğimiz 1000 konuta ek olarak maliyeti 600 dolar olan yeni projelendirilmiş konutların inşasına başlıyoruz. Sizleri de bu kampanya yardım etmeye davet ediyor, Arakanlı kardeşlerimizin en azından kamplarda daha sağlıklı ortamlarda hayata tutunmalarına destek olmaya çağırıyoruz. 

 

5560'a SMS göndererek ve mesaj kısmına “ARAKAN” yazmak suretiyle 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. 


Ayrıca derneğimizin banka hesaplarına doğrudan para yatırabileceğiniz gibi EFT ya da havale yapmak suretiyle de bağış yapabilirsiniz. İnternet adresi üzerinden kredi kartı ile online bağış yapablirsiniz. (Bir evin maliyeti 600 $)


Dilerseniz, 0212 414 60 60 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bağış ya da diğer konularla ilgili sorularınızın cevabını alabilir, görevlimiz marifetiyle kredi kartınız üzerinden hemen bağış yapabilirsiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.