Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış Endonezya Acil Yardım

Endonezya Acil Yardım

TL

Deprem ve tsunami felaketi ile boğuşan kardeşlerimize yardım zamanı!

 
Eylül ayında Sulawesi Adası merkezli meydana gelen 7,5 şiddetindeki deprem ve ardından gelen tsunami felaketi kardeş ülkemiz Endonezya’yı yıktığı gibi bizleri de yasa boğdu. Depremin ardından gelen yıkımların, can kayıplarının ne demek olduğunu iyi bilen Türk halkının gönlü de duaları da kardeşlerimizle beraber. 
 
Endozya’dan maalesef ki her geçen gün kötü haberler gelmeye devam ediyor. Ölü sayısı 2000’i aşmış durumda. Öte yandan tüm dünyadan bölgeye ulaşan ve yerel yardım ekiplerinin de müdahalesiyle kaldırılan bina yıkıntılarının arasından hayata tutunan depremzedelerin çıkmasına da seviniyoruz. 
 
Deprem bölgesinde büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Gıda, giyim, barınma, ilaç ve hijyen maddeleri en büyük ihtiyaç. Cumhurbaşkanımız’ın çağrısı ve devlet kurumlarının çalışmalarıyla beraber Deniz Feneri Derneği de depremden ve tsunamiden etkilenen mağdurlar için yardım kampanyası başlattı. DEPREM yazıp 5560’a 1 SMS göndererek 10 TL bağışlayabilir ayrıca web sitemizden ENDONEZYA projemize nakit desteğinde bulunabilirsiniz.
 
Deniz Feneri Derneği olarak 2004 yılında Açe’ye büyük zararlar veren 300 bin kişinin yaşamını yitirdiği tsunami felaketinde bölge halkının yardımına koştuk. Ramazan ve kurban kampanyalarımızı Açe temalı gerçekleştirdik bölgede okullar (Ömer Diyan Vakfı Eğitim ve Sosyal Tesisleri, Dar’ul Müteallimin, Ule Titi Okulu…), yetimhaneler, gezici sağlık ocakları, evsiz kalanlar için Deniz Feneri konutları (Lamnu köyünü yeniden imar ettik), mescitler (Bitai Köyü Camii – 1883’te Krakatau yanardağının patlaması sonucunda meydana gelen felakete yardıma gelen Osmanlı askerlerinden birinin isimsiz mezarı yanında inşa edilen mescidi yeniden imar ettik) inşa ettik. 40 ailenin geçimini sağlayacak 5 balık teknesi yardımında bulunduk ayrıca tsunamiden etkilenen 300 aileye mikro kredi desteği sağladık. 245 yetime 3 yıl boyunca burs verdik.
 
Derneğimiz 2006 yılında meydana gelen Jawa Adası Yogyakarta bölgesindeki depremde de bölgeye ulaşan ilk yardım kuruluşlarındandı. İKT şemsiyesi altında koordinasyonunu derneğimizin yaptığı İnsani Yardım Forumu ile bölgeye yardımlarda bulunduk. Jomblank köyünde yıkılan 100 evi için yeni evler inşa ettik. 570 bin dolar tutarında gıda, giyim, sağlık, barınma, ilaç yardımlarında bulunduk. 
 
 
Haydi şimdi kardeşlerimize destek zamanı!
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.