HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış Esma Muhammad

Esma Muhammad

Gereken Miktar
5.000 TL
Toplanan Miktar
5.000 TL
Hızlı Bağış Yap

Küçük Esma yüzünü saklamadan sokağa çıkabilmek için olacağı ameliyata destek bekliyor.

"Duasız üşürmüş yürekler bil.

Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin.

Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan, sana ummadık kapılar açan.

Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan..."

Hz. Mevlana

 

Gül yüzlü evlatlarının yüzünün gülmesi için el uzatacaklara bu mutluluğa Allah’ın izniyle vesile olacaklara her nefeste dua eden bir anne baba çaldı kapımızı ve küçük Esma…

 

Onun hikâyesi Bursa yerel ve ulusal basında da aşağıdaki gibi yer aldı…

 

 

“Bursa'da oturan Azerbaycan vatandaşı aslen  Ahıska Türkü  olan Ayşe ve İsmail Muhammad çiftinin tek çocukları olan 5 yaşındaki Esma, doğuştan tavşan dudaklı olması ve tedavi amaçlı Azerbaycan’da yapılan ameliyatın ardından göz kapağındaki çekilme olmuştur. Ailesi ile dışarı çıktığı zaman yüzünü saçları ile kapatmak zorunda kalıyor Esma kızımız. Türkiye'ye gelmeden önce Azerbaycan'da kızına bir ameliyat yapıldığını fakat sonuç alamadığını söyleyen İsmail Muhammad, şöyle dedi: "Bu ameliyattan sonra kızımın göz kapağında çekilme oldu. Çirkin bir görünüm ortaya çıktı. Bu benim yavrumun psikolojisini de buzdu. Türkiye'ye geldik. Bursa'da inşaatlarda işçi olarak çalışıyorum. Aldığım para ile karnımızı zor doyuruyoruz. Kızımın tedavisini yaptıramıyorum. Çünkü hiç bir sosyal güvencemiz yok."

 

İstanbul'da bir doktora kızının fotoğraflarını gönderdiğini söyleyen İsmail Muhammad, doktorun yapılacak bazı operasyonlar ile Esma'nın yüzünde ciddi değişimler olabileceğini müjdesini verdiğini anlatırken, şöyle dedi: "Paramız olmadığı için bu ameliyatı yaptıramıyoruz. Bırakın ameliyatı yaptırmaya tahlilleri bile gerçekleştiremiyoruz. Kızımın en büyük özlemi yüzünü saçları ile kapatmadan gezmek ve arkadaşları ile oynayarak çocukluğunu yaşamak. Bu konuda hayırseverlerden destek bekliyor.”

 

esma

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.