Filistin'e Yardım Projeleri

Filistin’e Gıda Yardımı

Filistin’e Gıda Yardımı

Zalim İsrail’in saldırılarından dolayı evlerini ve yakınlarını kaybetmiş olan Filistinli kardeşlerimiz “Acil Yardımlarınızı” bekliyor.

Filistin Un Yardımı

Filistin Un Yardımı

İsrail tarafından açlığa ve susuzluğa terkedilmek istenen Filistinli kardeşlerimizin acil olarak un yardımına ihtiyacı var.

Filistin Sıcak Yemek Dağıtımı

Filistin Sıcak Yemek Dağıtımı

Zalim İsrail, Filistin’e aylardır katliam yapmaya devam ediyor. Bugüne kadar on binlerce kardeşimizi şehit edildi ve yüzbinlerce insanda sakat kaldı.

Zalim İsrail saldırılarından dolayı evlerini kaybetmiş olan Filistinli kardeşlerimiz “ACİL YARDIMLARINIZI” bekliyor.

Refah sınır kapısı 21 Ekim tarihinde açıldı. Sınır kapısının açılmasıyla birlikte Gazze’ye çok sayıda yardım tırının girişi sağlandı. Ulaştırılan yardım tırları içerisinde gıda, su, battaniye, kıyafet, ilaç ve tıbbi malzeme yer alıyor. Yapacağınız bağışları kardeşlerimizin ihtiyacına göre bölgeye en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz.

Filistin’deki iki partner kuruluş tarafından yardımlarımız gıda paketi, sıcak yemek, nakdi yardım, ekmek yardımı , ilk yardım malzemeleri olarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırılmaktadır.

Bebek katili İsrail, tüm dünyanın gözü önünde soykırım yapmaya devam ediyor. Filistin, 7 Ekim’den bu yana 212.000 konut yıkıldı. Yıkılan yapılar içerisinde hastane, okul, cami ve birçok kamu yapısı yer alıyor. İsrail, saldırılarda 25 ton patlayıcı kullandı. Bu rakamın 2 atom bombası gücüne eşdeğer olduğu ifade edildi. Gazze’ye 7 Ekim’den beri atılan bomba sayısı ABD’nin Afganistan’a attığı toplam bomba sayısını geçti. Edinilen tüm rakamlar katliamın boyutunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

İsrail ordusu, ateşkesin uzatılmamasının ardından cuma günü Gazze'ye yönelik saldırılarını tekrar başlattı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, saldırıların son dalgasında en az 193 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. İsrail'in, 7 Ekim'den bu yana abluka altına aldığı Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 15 bin 207'ye yükseldi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, saldırılarda 40 bin 652 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Kudra ayrıca, İsrail güçlerinin alıkoyduğu Şifa Hastanesi Müdürü ile 31 sağlık personelinin ağır insani koşullar altında ve işkenceye tabi tutularak sorgulandığını belirtti.

7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında Gazze nüfusunun yüzde 80’inden fazlasına denk gelen 1,9 milyon kişinin yerinden edildiği belirtildi

SMS ile yardım için;

5560’a FİLİSTİN yaz 25 TL bağışla

5407’ye FİLİSTİN yaz 70 TL bağışla

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam