İdlib'e Destek | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış İdlib'e Destek

İdlib'e Destek

TL
Hızlı Bağış Yap

İdlib'de yerinden yurdundan edilen kardeşlerimize briket evçadır, gıda kolisi, battaniye, çizme ve mont gibi acil insani yardım malzemeleri ulaştırıyoruz. 

 

 

İdlib'de Neler Oluyor?

 

İdlib, Hatay ilimize çok yakın bir konumda olup Suriye rejim güçleri ile Rusya tarafından yoğun bombardımana maruz kalmaktadır. Esed Rejimi kendine muhalif tüm bölgelerde olduğu gibi İdlib'de de kitlesel yok etme politikası uygulamaktadır. Yaşam alanları, eğitim kurumları, ibadethaneler, pazar yerleri siviller hiç dikkate alınmaksınız bombalanmakta, binlerce masum insan ya yok edilmekte ya da evlerini, yurtlarını terk etmeye zorlanmaktadır. İdlibli masum insanlar da en yakın ülke olan Türkiye'ye sığınmak için akın akın sınıra doğru gelmektedir.

İdlib'de ölen Müslüman kardeşimizdir, insanlıktır.

 

Deniz Feneri İdlib’e yardım için neler yapıyor?

 

Savaşla beraber nüfusu 4 milyona yaklaşan İdlib, ağırlıklı olarak Sünni Müslümanların yaşadığı bir yerdir. Rejimin kendine düşman olarak gördüğü kendi halkını acımasızca bombalamakta maalesef olan yine masum insanlara olmaktadır. İdlib'de şu ana kadar evlerini terk edenlerin sayısı 1 milyondan fazladır.

 

Deniz Feneri Derneği olarak İdlib’e bağış olarak BRİKET EV, ÇADIR, GIDA KOLİSİ, BATTANİYE, ÇİZME-ÇORAP ve MONTgibi acil insani yardım ulaştırıyoruz. 24 m2 iki göz, üstü enteli briket evler için 3.500 TL, çadır için 2.000 TL, gıda kolisi için 150 TL, mont için 50 TL, çizme ve çorap için 20 TL ve battaniye için de 50 TL bağış yapabilir, İdlibli masumları zor şartlarda sevindirebilirsiniz.

Aynı zamanda evler ve çadırlar içinde kalan kardeşlerimiz için uyku tulumları tedarik ediyoruz. Bebek, çocuk ve yetişkin boylardaki tulumların fiyatı 50, 75 ve 100 TL olacaktır. 

 

Suriye Savaşı

 

2011’de Esed rejiminin katliamlarıyla başlayan iç çatışmaların yayılması ve yoğunlaşmasıyla 600 bin insanın hayatını kaybettiği Suriye’deki savaş, eşi görülmemiş bir insani krize sebeb oldu. BM verilerine göre 6.1 milyon insan yaşadığı toprakları terkedip Suriye içinde başka bölgelere göç etti. 4.8 milyon insan ise başka ülkelere sığındı.

 

Hali hazırda1 milyon kişi, katliamların devam ettiği bölgelerde yaşıyor ve bu insanların hiç bir temel yaşam desteği bulunmuyor. Hapishanelerdeki işkence ve kötü muamelenin kontrolden çıktığı Suriye’de savaşın başlangıcından bu yana 120 binden fazla kişi hapsedildi veya kayboldu. Ayrıca en az 12 bin insan hapiste öldürüldü. Emperyalist güçlerin çıkar çatışması altında büyük bir yıkım ve mağduriyetin yaşandığı Suriye’de yüz binlerce ev yıkıldı; camiler, okullar, hastaneler yerle bir edildi. Kimyasal silahların, misket ve varil bombalarının hiç çekinmeden kullanıldığı ülkede binlerce çocuk hayatını kaybetti.

 

Suriye İçin Bağış Yap

 

Giyim, eğitim, barınma, gıda, sağlık  gibi temel ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen yardımlar, temsilciliklerimiz aracılığıyla Suriye halkına ulaştırılıyor.

 

Ayrıca Suriye içerisinde sorumluluğunu üstlendiğimiz "Haremeyn ve Ehli Şam" kampının bütün ihtiyaçlarını karşılayarak mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. İki kampta 7000'e yakın savaş mağduru yaşamakta. Bu insanların yüzde 70'i ise kadın ve çocuk. Kampların tüm gıda, giyim ve barınma ihtiyaçları derneğimiz imkanlarınca ve sizlerin bağışlarıyla karşılanıyor.

 

"SURİYE"yazıp 5560'a SMS atarak 10 TL ya da web sitemiz üzerinden bağışta bulunarak kardeşlerimize destek olabilirsiniz. 0212 414 6060 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz.

 

Ayrıca, savaşın pençesinde olan Filistinve iç savaş mağduru Yemen’ede bağışlarda bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.