Kudüs İçin Hayat Ol | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış Kudüs İçin Hayat Ol

Kudüs İçin Hayat Ol

TL
Hızlı Bağış Yap

Bağışlarınız Kudüslü kardeşlerimiz için olsun. 

Yıllardır baskı ve zulüm altında yaşayan Filistinli kardeşlerimize yardım ulaştırıyoruz.

 

1948 yılından itibaren sistemli bir baskı ve zulüm rejimine tabi tutulan mazlum Filistin halkı da yardım götürdüğümüz kardeşlerimizdendir. Ramazanda kurbanda ve diğer dönemlerde Filistin halkına ayni ve nakdi yardımlar götürüyor, dünya kamuoyunun gözünü kapattığı bu mazlum insanların ellerinden tutuyoruz.  Biliyoruz ki Filistinliler, Kudüs ve Mescid-i Aksa tüm İslam dünyasına emanettir. Maalesef baskı ve zulüm politikası, ABD’nin Kudüs’ü tek taraflı, haksız ve hukuksuz bir şekilde başkent ilan etmesinden sonra iyice artmıştır. Tüm dünyanın gözleri önünde bölgenin Müslüman halkı tecrit edilmekte, zulme uğramakta, keyfi tutuklamalara tabi tutulmakta, kadınlar, çocuklar, yaşlılar bile bu zalim uygulamalar altında inlemektedir. Başta Mescid-i Aksa olmak üzere Müslümanların ibadethaneleri rejim tarafından bazen kapatılmakta, toplumun manevi değerleri ayaklar altına alınmaktadır.

 

Filistin halkının toprakları ellerinden alınmış, gasp edilmiştir. Yıllardır devam eden sistemli bir işgal girişimiyle bölge Kudüs ve Gazze alanlarına ayrılmış ve Müslüman halk ekonomik tecrit altında yaşamaktadır. Bu tecrit en çok da hastaları, kadınları çocukları ve yaşlıları etkilemektedir. En temel insani yaşam malzemeleri ve temel gıda maddeleri bazen bulunamamaktadır. Sağlık sistemi bilinçli olarak yıpratılmış, basit ameliyatlar dahi yapılamaz haldedir. İnsanların işyerleri, ekmek tekneleri hatta evleri bile haksız bir şekilde kapatılmakta, işgal edilmektedir.

 

Bu şartlar altında yaşam mücadelesi veren Filistinli kardeşlerimiz son olarak pandemi nedeniyle bir kez daha zor durumda kalmıştır. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık yetersiz sağlık altyapısı nedeniyle Filistinli kardeşlerimizi de olumsuz etkilemiştir.

 

Bağışlarınızla salgından etkilenen, ekonomik olarak zor günler yaşayan ve bilinçli bir şekilde yoksullaştırılan Filistinli, Kudüslü kardeşlerimize sahip çıkıyoruz. Haydi siz de desteklerinizle Kudüs için hayat olun. Projemizle salgında zarar gören ailelere acil yardım, evlere Ramazan erzak kolisi ve çocuklar için kıyafet ulaştıracağız.

 

“Kudüs İçin Hayat Ol” projemize Acil Yardım için 700 TL, Ramazan erzak paketi için 700 TL ve bayramlık kıyafet için 350 TL ile bağış yapabilirsiniz.

 

Bilindiği gibi Kudüs bizim ilk kıblemizdir. Yüzyıllar boyunca Müslüman idareci ve devletler elinde barış içinde yaşayan insanlar, bölgenin sömürgeci ve işgalcilerin eline geçmesiyle huzurlarını kaybetmişlerdir. Peygamber Efendimiz, Kur’an’da İsra Suresi’nde geçen mucize ile Allah’ın (cc) katına Kudüs’ten yükselmiştir. Ayrıca Peygamberimiz “Mescid-i Aksa’ya gidin ve orada namaz kılın. Eğer oraya gidemez, içinde namaz kılamazsanız kandillerinde yakılmak üzere zeytinyağı gönderin.” (Ebu Davut, Kitabu’s-Salat) buyurarak Kudüs’ün kutsallığını ve oraya hizmet etmenin önemini vurgulamıştır.

 

IBAN ile Bağış Yapmak İçin: 

Ziraat Katılım Bankası İstanbul Fatih Şubesi

USD: TR84 0020 9000 0000 9999 0000 03

EURO: TR57 0020 9000 0000 9999 0000 04  

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.