HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaBağış Miraç Varoğlu

Miraç Varoğlu

Gereken Miktar
5.000 TL
Toplanan Miktar
5.945 TL

Miraç'ın kollarının ameliyatı için eksik olan 5.000 TL desteklerinizle toplanmıştır. Miraç ve ailesi adına teşekkür ederiz.

       “Çocuklar; bizim çocuklarımız… Karagözlü, güler yüzlü, esmer, sarışın… Hepsi paha biçilmez, hepsi birbirinden değerli. Yürekleri kendileri gibi küçük ama herkesi sevebilecek kadar kocaman. Dünyayı sığdırıyorlar içine…  Sevgileri karşılıksız, çıkarsız. Seviyor ve öğretiyorlar sevmeyi.

 

       Çocuklar; bizim çocuklarımız… Tek farkları hayatları ve hayatın onlara sunduğu imkânlar. Kimi balı böreği elinin tersiyle itecek kadar doymuşluğa ulaşmışken kimileri bunları hayal dahi edemiyor. Bir giydiğini bir daha giymeyen; 50 öğrenciye bir öğretmenin düştüğü okulların şanslı sayıldığı günümüzde her ders için ayrı bir öğretmenden özel ders alan çocukla, üç bayramdır istediği giysileri babası alamadı diye bir daha dile getirip onu üzmek istemeyen, sırasını iki arkadaşıyla paylaşmaktan gocunmadığı gibi kalemini silgisini de paylaşan çocuk arasındaki terk fark işte bu imkân eşitsizliği.

 

       Çocuklar, bizim çocuklarımız, aslında yarınlarımız. Onlara yapılan yatırım geleceğe yapılmaktadır. Bu kocaman yüreklerin bedenler büyüdükçe küçülmemesi için önce sevgiye ihtiyaçları var. Ailede, sokakta ve ille de okulda. Her şey sevmekle başlar, sevmekse yürekte. Kendini sevmek, ailesini, arkadaşlarını, okulunu, işini, ülkesini, dünyayı ve bu sevgi paylaşıldıkça kartopu gibi büyür. Duyarlılık katar insana, bu sevgi tohumu düştü mü yüreklere binlerce yeni fidan yetişir.

 

       Miraç yedi yaşında ilkokul 2. Sınıf öğrencisi. Akran ve arkadaşlarından onu ayıran ellerinin olmaması ve kollarının da vücuduna bitişik olması sadece. Yoksa o da şen şakrak gülen oynayan küçücük bedenindeki kocaman yüreğiyle bizim çocuklarımızdan biri.

 

       Azmi ve çalışkanlığıyla bu küçük sorunu aşıyor aşmasına ama yaşı ilerledikçe vücuda yapışık olan kolları kamburluğuna neden oluyor. Yazı yazmak ve benzeri başka işler için gerekli olan kollarının bulunmayışı ise diğer bir takım mahrumiyetleri beraberinde getiriyor.

       Miraç bu nedenle yaklaşık üç aydır Ankara’da özel bir klinikte tedavi görmekte. Kollarından biri vücuttan başarıyla ayrılmış ve daha sonra diğeri için de aynı işlem yapılacak inşallah. Bir fabrikada asgari ücretle çalışan babası Mithat Bey hemen her hafta oğlunu Ankara’ya tedavi ve kontrole götürdüğü için işinden atılmış.

 

       Miraç bize gönderdiği ve aşağıda gördüğünüz fotoğrafın altına fazla söze gerek bırakmayacak şu notu düşmüş:                                       

                                         “Elimin tutması için elimden tutar mısınız?”

 

Yaklaşık bir yıl önce Miraç’ı yukarıdaki satırlarla http://www.denizfeneri.org.tr/proje/bizim-cocuklarimizdan-biri-mirac_609/

tanımış ve projemiz aracılığıyla sizlerle tanıştırmıştık. Gönül birliği yapan yürekleriniz zeval görmesin, kısa zamanda gereken miktar toplanmış. Küçük adam çok şükür başarılı bir ameliyatı geçirmişti.

 

Ve şimdi aynı operasyon sol kol, el ve dirsek için de yapılacak. Yeni fotoğraflarını da yollamış bize, sağ kolu vücuttan ayrılmış artık, kamburlaştırma riski ortadan kalmış. Biraz daha büyümüş 3. Sınıfta artık Miraç. Ama gözlerindeki pırıltıyı gölgede bırakan mahzunluk duruyor. Çıktığı bu zorlu yolda yalnız kalmaktan, acılarına sabırla katlandığı bu sınavı sonuçlandıramamaktan yana endişesi. Biz de, “Verdiğimiz sözün arkasındayız” dedik sizler adına;

                                               “Elinin tutması için tuttuğumuz elini bırakmayacağız.”

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.