HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Filistin Hijyen Seti Yardımı

Filistin Hijyen Seti Yardımı

TL
Hızlı Bağış Yap

Salgında zor günler geçiren Filistinli kardeşlerimiz acil olarak  Temizlik Malzemesine ihtiyaç duymaktadır.

Lübnan’da mülteci olarak yaşayan Filistinli kardeşlerimiz yaşam mücadelesi veriyor. Koronavirüs salgını kamplarda yaşayan yarım milyon Filistinli Müslümanı zor durumda bıraktı. Salgında zor günler geçiren Filistinli kardeşlerimiz acil olarak  Temizlik Malzemesine ihtiyaç duymaktadır.

 

Filistinli kardeşlerimize TEMİZLİK SETİ yardımında bulunmak için 250 TL bağışda yapabilirsiniz.

 

Temizlik Setinde Yer Alan Ürünler:

  • Çamaşır deterjanı 4 kg  1 adet
  • Bulaşık deterjanı 750 ml  2 adet
  • Banyo sabunu 4’lü  1 paket
  • Şampuan 600 ml  1 adet
  • Sıvı sabun 400 ml  1 adet
  • Çamaşır Suyu 810 ml   1 adet

 

Filistinli Mültecilerin Durumu

"Lübnan’da Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı’na (UNRWA) kayıtlı toplam 475 bin 75 Filistinli mülteci bulunmaktadır. Bu insanların yaklaşık yüzde 75’i aşırı kalabalık, işsizlik ve yoksulluk seviyesinin son derece yüksek olduğu, barınma şartlarının çok kötü olduğu çeşitli şehirlerde kurulan 12 mülteci kampında yaşamaktadır. Filistinli mülteciler ayrıca kamunun sağlık hizmetlerinden faydalanamadıkları için uluslararası sivil toplum örgütlerinin yardımlarına muhtaç durumda. Fakat aşırı kalabalık kamplar, hijyenik koşulların tesis edilememesi, altyapı yetersizliği, gıdaya ve temiz içme suyuna erişimin çok zor olması ve son dönemde yaşanan Koronavirüs salgını gibi sebeplerle Filistinliler arasında ciddi sağlık problemleri yaşanmaktadır.

 

Lübnan’daki Filistinli çocuklar devlet okullarına kabul edilmedikleri için eğitimlerine sadece BM’ye bağlı okullarda devam etmektedirler. Sınıf başına 50’den fazla öğrencinin düştüğü bu okullarda öğretmen eksikliği, eğitim araç gereçlerindeki yetersizlik, eğitim için uygun fiziki bir çevre olmaması bu alandaki en temel zorluklar. Son yıllarda Suriye'de yaşanan savaş sebebiyle 1 milyondan fazla mültecinin Lübnan'a göç etmesi, bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiyle var olan ekonomik durgunluk, Lübnan ekonomisinin can damarı olan Beyrut Limanı’nda yaşanan patlama gibi nedenler ve ülkedeki siyasi istikrarsızlık Lübnan'da çok büyük bir ekonomik krizin yaşanmasına neden oldu."

 

Lübnan’a iltica etmiş olan Filistinli kardeşlerimiz sizlerden gelecek yardımı bekliyor. Bu zor günlerde Filistinli kardeşlerimiz yalnız bırakmayalım, onlara yapacağınız küçük bir yardım, onların yaşam mücadelesine büyük katkı demektir.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.