Yetim Bağışı

Savaş, doğal afet, kuraklık ve yoksulluk nedeniyle yetim kalan çocuklara destek oluyoruz.

"Bir Yetim Büyütüyorum" adlı yetim projemiz kapsamında dünyanın farklı bölgelerinde binlerce yetimi sürekli takip ediyor ve onlara destek oluyoruz. Savaşlar, kuraklık, yoksulluk ve felaketlerin yaşandığı dünyada yetim kalan çocukların sayısı Unicef'in son raporuna göre 200 milyona yaklaştı ancak bu sayı gayr-i resmi kaynaklara göre 400 milyona yakın!


Deniz Feneri Derneği’nin yetim çalışmaları Arakan'dan Somali'ye kadar dünyanın bir çok yerinde yıllardır devam ediyor. Daha önce yaptığmız "Sri Lanka Yetimhanesi" ve "Gazze Selam Anaokulu" bu desteklerden bazıları.


Yüzyılın İyilik Hareketi Deniz Feneri'nin yetim çalışmaları yetim çocukların kendi yaşıtları gibi normal şartlarda büyümesine ve yaşamasına fırsat sağlıyor. Ayrıca yetim ailelerini de destekleyerek, yetimlerin kendi yuvalarında yetişmeleri için gayret gösteriyor. Derneğimiz, bugüne kadar bağışçılarının desteğiyle onbini aşkın yetim çocuğu desteklerken, geriye kalan on binlerce çocuğu da hayırsever bağışçılarıyla buluşturmayı hedefliyor.


“Bir Yetim Büyütüyorum” sloganıyla Türkiye ve dünyanın farklı coğrafyalarında 350 TL karşılığında yetimlere hami bularak şefkate muhtaç çocuklarımıza destek oluyoruz. Ayrıca “Dünya Yetimler Günü” olarak kabul edilen her Ramazan’ın 15’ci günü derneğimiz, 3 kıtada onlarca ülkede yetim sofraları kurup, gıda dağıtımı yaparak ve yetimlere bayram harçlığı da dağıtarak yetimlere yardımcı oluyoruz.


Dileyen bağışçılarımız ayda 350 TL bağış yaparak Türkiye dahil diledikleri bir ülkedeki yetim bir çocuğa destek verebilir, ya da “YETIM” yazıp 5560’a SMS göndererek 25TL’lik katkı sağlayabilir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam