HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaProjeler Yurt Dışı Kurban (Vacip) Bağışı

Yurt Dışı Kurban (Vacip) Bağışı

ADET
Birim Fiyat
2.250 TL

Kurbanlarınızı; ekonomik, sağlıklı ve çevre koşullarına uygun şekilde kesip yoksullara ulaştırıyoruz. 1 hisse bedeli: 2.250 TL

 

1 Hisse bedeli; 2.250 TL

 

Kurban Bağışı

Kurbanın sözlük anlamı, “yakınlık kurmak, yaklaşmak”tır. Dini anlamı ise Allah’ın rızasını kazanmak için ibadet amacıyla belirli şartları taşıyan hayvanların belirli bir vakitte ve usule uygun olarak kesilmesidir. Müslümanlar tarafından her yıl binlerce kurban kesilmektedir. Bu, bir bakıma, bir Müslümanın Allah’a ibadet etmek ve onun emrine uyduğunu göstermek için her şeyini uğruna feda edebileceğinin, gözden çıkarabileceğinin ve Allah yolunda sahip olduklarından vazgeçebileceğini anlamını taşır. Kurban, kişisel bir ibadet olmanın çok daha ötesinde, toplumda dayanışmanın, kardeşliğin ve yardımlaşmanın ruhunun canlı tutulmasına vesile de olmaktadır. Durumu iyi olanların, mallarını Allah rızası için başkalarıyla paylaşması, bu niyetle harcama yapması, onları cimrilikten ve dünya malına düşkün olmaktan kurtarır.

 

Kurban bağışı ile et almaya imkanı olmayan insanların ihtiyacı olan et karşılanır. Yoksulluktan karnını doyuramayan yardıma muhtaç kişilerin karınları doyurulur. Yaşadığımız zaman içinde yardıma muhtaç birçok insan bulunmaktadır. Sizlerin bağışlarıyla gönüllü arkadaşlarımızla bu yoksul insanları tespit edip yardımlarınızı onlara ulaştırıyoruz. Kurban kesecek maddi durumunuz olup da kurban kesecek vaktiniz ve imkanınız yoksa vekaletinizi bize vererek kurban kesim ibadetinizi yerine getirebilirsiniz. Bağışladığınız kurbanları İslami usullere uygun keserek önceden tespit ettiğimiz yoksul insanlara ulaştırıyoruz. Bu sayede hem dini görevinizi yerine getirmiş hem de yoksul insanlara yardım etmiş oluyorsunuz. Dünyanın her yerinde açlıktan hayatını kaybeden insanlar bulunmaktadır. Deniz Feneri Derneği kıtlık çeken birçok ülkeye yardımlar ulaştırmaktadır.

 

Kurban bağışı hem bağış yapan kişiye hem de bağış yapılan kişiye sevinç kaynağı olmaktadır. Bu dünyada bir yoksulu mutlu etmek kadar mutluluk verecek çok az şey bulunmaktadır. Yardıma muhtaç kişilerin yüzünde tebessüm oluşturmak bir insanın hissedebileceği en güzel duygudur. Sizler de yardıma muhtaç insanların yüzünde gülümsemeye neden olmak için bağışta bulunabilirsiniz. Çok zor şartlardan geçen bu insanlara yardım eli uzatarak onları düştüğü yerden kaldırabilirsiniz. Deniz Feneri Derneği gece gündüz demeden gönüllü çalışma arkadaşlarıyla dünyanın birçok yerine yardımlar ulaştırmaktadır. Sizlerin desteğini yardıma muhtaç insanlara ulaştırarak onların yaşamlarına dokunmanızı sağlıyor. Bir çocuğun kalbinde umut yeşermesi ve mutlu olması sizlerin elinde.

 

Bağışlarınızı Nasıl Yapabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı internet sitemiz üzerinden bağış sekmesine isim-soyisim, kredi kartı ve hissedar bilgilerini girerek yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız çalıştığınız bankadan (entegrasyon bankaları için) Deniz Feneri Kurban Projesine bağış yapabilir, diğer bankalar için de IBAN yada hesap numalarından ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 414 6060 nolu çağrı merkezimizden mail-order yoluyla ödemenizi yapabilir, bizzat bankanıza giderek de bağışınızı tamamlayabilirsiniz. 

 

İnternet sitemizden yapacağınız işlemler son versiyon SSL sertifikalı güvenlik yazılımı ile güvence altındadır. 

 

Kurbanlarınızı Nasıl Kesiyoruz?

Deniz Feneri olarak yıllardır kurban emanetlerinizi gönüllülerimiz, personelimiz ve ülkelerde çalıştığımız partner kuruluşlar eliyle bizzat seçiyor ve satın alıyoruz. Kurban kesimlerine iştirak ediyoruz. Kesimlerde temizliğe, İslami kurallara hassasiyet gösteriyor, hissedar isimlerini kameraya karşı okuyup kayıt altına alıyoruz. Etleri gittiğimiz bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. 

 

Kesim Yapılacak Ülkeler

 

Afganistan - Mezarı Şerif, Bangladeş - Arakan, Benin, Burkina Faso, Burundi, Çad, Etiyopya, Gana, Kamerun, Mali, Nijerya, Somali, Tanzanya, Togo, Uganda - Bugiri, Filistin, Suriye, Yemen

 

Kurban Kesim Bilgileri

 

Kurbanlarınız kesildiğinde SMS ile bildirimde bulunuyor, bayramdan hemen sonra da kayıtları SMS ile cep telefonunuza gönderiyoruz. 

 

 

 

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Dernek Kütük No: 34-090-003) 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 6. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulu'nun aldığı 12.07.2005 tarih ve 2005/9171 sayılı kararınca "izin almadan yardım toplayabilen kurum ve kuruluşlar" arasında yer almaktadır. Derneğimiz bu karar gereğince damga, gelir ve kurumlar vergisi gibi vergilerden muaftır. 
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.