Blog

Açlığın pençesinde yaşam mücadelesi: Kıtlık ve sebepleri

Dünya üzerinde birçok ülke kıtlıkla mücadele etmektedir. Açlığın pençesinde yaşam mücadelesi: Kıtlık ve sebeplerini bir inceleyelim.

Açlığın Pençesinde Yaşam Mücadelesi: Kıtlık ve Sebepleri

İnsanların ekonomik ve sosyal her türlü etkinliklerini olumsuz yönde etki­leyecek, ölüme kadar götürebilecek nitelikteki gıda eksikliğine kıtlık denilmektedir. Çoğunlukla yaşanan su problemi ile üretimde görülen azalmaya bağlı olarak yaşanan kıtlık, açlık, bu tip kuraklığa örnek olarak verilebilir.

Dünyadaki hava olaylarını ve iklimi yönlendiren iklim etmenleri çok sayıda iklim tipleri ile iklim bölgelerinin ve kuşakla­rının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu yüzden yeryüzünde bu etmenlere göre çok sayıda nemli, yarı nemli, kurak, yarı kurak ve çöl bölgeleri olarak adlandırılan alanlar oluşmuştur. Bu alanların doğal dengesinin korunması, bu böl­geleri temsil eden iklim koşullarıyla doğrudan ilişkili olmaktadır. İklimde olabilecek bu dalgalanmalar, tehlikeli doğa olaylarını doğurabilmektedir.

Birleşmiş Milletler kuruluşları Güney Sudan'da 100 bin kişiden fazlasının açlık nedeniyle öldüğünü, 1 milyon kişinin de kıtlığın eşiğinde olduğunu açıkladı. Bu, şu an dünyadaki en acil gıda sorunu. Güney Sudan'ın nüfusunun yüzde 40'ının oluşturan 4,9 milyon kişinin acil gıdaya ihtiyacı var. Yapacağınız bağışlarla kıtlıkla mücadele eden yoksul insanlara yardımlar ulaştırmaktayız. Kıtlıkla mücadele eden insanlar için zamanla yarışıyoruz. Gönüllü olan arkadaşlarımızla daha fazla kişiye daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz. Sizler de yapacağınız bağışlar ile insanların yaşama bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Milyonlarca insan açlık yüzünden hastalıklarla mücadele etmekte ve hayatını kaybetmektedir. Bunun gibi birçok ülkede insanlar açlıkla, susuzlukla ve hastalıklarla mücadele etmektedir. Deniz Feneri olarak yardıma muhtaç tüm insanlara yardım eli uzatıyoruz. Yapılan her bağışla daha fazla yoksul insana ulaşıyoruz. Gıda yardımı, barınma, su kuyuları gibi birçok yardımda bulunuyoruz. Dünya üzerinde yardıma muhtaç milyonlarca insan bulunmaktadır ve her geçen gün bu insanlar hayatını kaybetmektedir. Yapılan yardımların çokluğu ve gönüllü kişi sayısındaki artış bu insanların hayata tutunmasını sağlayabilir. Bu insanlar açlığın pençesinde yaşam mücadelesi vermektedir. Bizler de bu yaşam mücadelesine tüm desteğimizi sağlamalıyız. Bu şekilde birçok insanın hayatını kurtarabilir ve onlara daha iyi yaşam şartları sunabilirsiniz.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/kumanya-bagisi_279/

\"\"

\"\"

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam