Blog

Adak kurbanı bağışı

Adak kurbanı bağışı

Adağın gerçekleşmesi üzerine kurban kesmek isteyen kişiler, kurbanı kendisi kesebileceği gibi adak kurbanı bağışı yaparak daha fazla kişinin bu adaktan yararlanmasını ve ihtiyaç sahiplerinin et tüketmesini sağlayabilir. Kurban kesiminde pek çok farklı usul bulunduğundan dolayı kişiler istediği şekilde bu konuda kararını verebilmektedir. Özellikle son dönemlerde kurban kesimi için uygun yerin bulunamaması ya da kurban kesimi sonrasında etlerin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılamaması nedeniyle pek çok hayırsever, kurban kesimini bağış yolu ile yapmaya başlamıştır. Adak kurbanı için sizler de adak kurban bağışı yapabilirsiniz. Bağış ile ibadetinizi yerine getirmenin yanı sıra gerçek ihtiyaç sahiplerinin et tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Adak kurbanı bağışı nasıl yapılır?

Kurban kesmeyi adayan bir Müslüman için adak kurbanın kesilmesi önemli bir husustur. Adak kurbanı bağış olarak kesilmesinde ise herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Adak kurbanı kesildiğinde adak kurbanının yakınlara, akrabalara, aile içerisine ve zengin kişilere dağıtılmaması gerektiğinden dolayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması önemlidir.

Adak kurban bağışı yapılması ile birlikte kurbanın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile olunmaktadır. Türkiye'de adak kurbanı bağışı yapılabilecek yerlerden birisi olan Deniz Feneri, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere kişilerin istek ve beklentileri yönünde adak kurban bağışlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamaktadır. Şeffaf bir hizmetin sunulduğu Deniz Feneri kurban bağışında, adak kurban kesimi ve kesim sonrasındaki süreçler detaylı bir şekilde adak sahibi ile paylaşılmaktadır.

2022 adak kurban bağışı ne kadar?

Her yıl belirlenen tutar üzerinden kurban bedelleri alınarak adak başta olmak üzere kurban kesimleri ve dağıtımları yapılmaktadır. Deniz Feneri 2022 adak kurban bağışı yurt içi olmak üzere 1650 TL olarak belirlenmiştir. Kişilerin resmi ödeme kanalları üzerinden ödemeyi göndermesi ile birlikte kurban seçimi ve ardından kurban kesim işlemleri Deniz Feneri tarafından İslami usullere uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Yıllardan beri ihtiyaç sahipleriyle hayırseverler arasında bir köprü kurarak toplumsal yardımlaşmaya büyük katkı sağlayan Deniz Feneri, kurban bağışı gibi durumlarda da yine bu köprü görevini sürdürmektedir. Adak kurban bağışı ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz Deniz Feneri, üstelik sürecin nasıl ilerleyeceğinden kurban kesim sonrası işlemlere kadar tüm konularda Müslümanların soru işaretlerini gidermek için her zaman resmi kanallar üzerinden destek sağlıyor.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam