Blog

Afrika'da Su Kuyularına Neden İhtiyaç Var?

Yaşamın oldukça zor olduğu Afrika'da milyonlarca insan su kuyularına ihtiyaç duymaktadır. Afrika'da su kuyularına neden ihtiyaç var?

Yapılan araştırmalara göre kıtada bulunan yeraltı suları yer üstü sularından 100 kat daha fazla. Araştırma ekipleri bölgedeki yeraltı sularının şimdiye kadar yapılan en detaylı haritasını çıkardı. Afrika'da yaşayan 300 milyondan fazla insanın sağlıklı su problemi çektiği bilinmekte. İnsanlar günlük su ihtiyacının bir kısmını karşılayabilmek için saatlerce yürümek zorunda kalabiliyor. Bu saatlerce yürüdükleri yoldan sonra içtikleri su genel olarak çok sağlıksız sular olmaktadır.

Afrika'da Su Kuyularına Neden İhtiyaç Var?

Afrika’da kirli sulara bağlı tifo, kolera, dizanteri zatürre gibi hastalıklar yüzünden binlerce kişi ölüyor. Deniz Feneri olarak “Su Kuyusu Projeleri” ile bölgede su kuyuları açarak, bölge halkına temiz su imkanı sağlamaktayız.

Yokluk, kuraklık, hızlı nüfus artışı ve kirlilik temiz su kaynaklarını tehdit etmektedir. Sağlıklı suya sahip olunmadığında kitlesel hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalmaması için ciddi önlemler alınmaz ise insanlar daha büyük tehlikeler ile karşı karşıya kalacak. Afrika’da insanlar günlük temiz su ihtiyaçlarını karşılamak için ortalama 6 km yürümek zorunda kalıyorlar. Her gün binlerce çocuk lağım suları ve en temel hijyenik şartların yoksunluğundan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle ölüyor.

Afrika’da yaşayan insanlar maddi imkansızlıklar nedeni ile temiz ve sağlıklı suya ulaşmak için su kuyusu açamıyor ve kirli suları içmek zorunda kalıyorlar. Afrika bölgesinde kuraklık yaşanması açılacak kuyuların daha derin olmasına neden oluyor bu da maliyeti artıyor. Yapılan su kuyusu bağışları ile su sorunu çeken Afrikalılar’a su kuyuları açıyoruz. Ne kadar çok bağış yapılırsa o kadar kişinin su sorununu çözmüş oluyoruz.

Su sorunu yüzünden yaşanan hastalıklar milyonlar insanın hayatını tehlikeye atmaktadır. Çaresizce içtikleri bu sağlıksız sular onları gün geçtikçe ölüme yaklaştırmaktadır. Açtırılan her suyu kuyusu birçok insanın daha sağlıklı yaşamasını sağlar. Yardıma muhtaç bu insanlara yardım etmek sizlerin elinde. İklim koşulları ve coğrafi özellikleri nedeniyle hayatın zor olduğu Afrika’da, insanlar yaşama tutunabilmek için her alanda mücadele ediyorlar. Yaşamak için en temel ihtiyaç olan suyun olmaması yerel halkın hayatta kalma direncini önemli ölçüde etkilemektedir.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/su-kuyusu-projesi_727/

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam