Blog

Ayni Yardımlar Nedir?

Farklı yardım çeşitleri bulunmaktadır ve bunlardan birisi de Ayni yardımdır. Peki Ayni Yardımlar Nedir? bir göz atalım.

Ayni Yardımlar Nedir?

Para olarak değil de mal veya hizmet olarak verilen yardıma ayni yardım denilmektedir. Yardımın nakit yerine mal ile karşılanması durumu ayni yardımı ifade etmektedir. İşverenlerin, işçilerinin sosyal veya kişisel bir ihtiyacını karşılamak amacıyla yaptığı yardımlar da ayni yardımlar olarak nitelendirilmektedir. Deniz Feneri olarak yapılan bağışları ayni yardım olarak da yardıma muhtaç kimselere ulaştırmaktayız. Dünya üzerinde yardıma muhtaç birçok insan bulunmaktadır. Bu insanlar yapılan yardımlar sayesinde yaşama tutunmaktadır.

Savaşlar ve doğal afetler yüzünden yaşanabilen bu zorluklar insanları büyük oranda etkilemektedir. Bu etkilerin sonucunda insanlar evsiz, aç ve susuz kalabilmektedir. Yapılan barınak ve gıda yardımları ile insanlar yaşamını devam ettirebilmektedir. Milyonlarca yoksul insan bulunmakta ve yardım beklemektedir. Bu insanlara zamanında yardım edebilmek için çalışanlarımız ve gönüllü arkadaşlarımız ile gece gündüz çalışmaktayız. Açlıkla ve susuzlukla mücadele eden bu insanlar hastalanmakta ve hayatını kaybetmektedir. Bu yüzden yardımları zamanında ulaştırmak çok önemli. Yapılan savaşlar yüzünden evlerini kaybedip daha fazla yoksullaşan insanlar çok zor şartlar altında yaşamaktadır. Bu zorlukları daha kolay bir hale getirmek için insanlara yardım ulaştırıyoruz. Yapacağınız bağışlar sayesinde bu insanlara daha yaşanabilir bir hayat sunabilirsiniz.

Deniz Feneri olarak insanlara birçok alanda yardım etmekteyiz. Çocuklar Üşümesin projesiyle çocuklara kışlık kıyafetler sağlamaktayız. Yoksul insanlara gıda yardımları yapmaktayız. Afrika'da yaşayan ve su kıtlığı çeken insanlar için su kuyuları açıyoruz. Bunların hepsi sizin bağışlarınızla meydana gelmektedir. Bu yüzden yapılan her bağışın birçok insanın hayatını etkileyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Gün geçtikçe yardıma muhtaç insan sayısı artmakta ve daha fazla gönüllüye ihtiyaç duyulmaktadır. Gönüllü sayısı arttıkça daha fazla kişiye daha fazla yardım ulaştırma imkanı sağlanmaktadır. İnsanlara yaşam mücadelesinde destek vermek için, çocuklara umut ışığı olmak için bağışlar çok önemlidir. Deniz Feneri Derneği de yeryüzünde son yoksula ulaşıncaya kadar çalışmayı kendine vizyon olarak belirlemiştir. Bu yüzden gece gündüz demeden tüm imkanlarıyla çalışmaktadır.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/genel-bagis_375/

\"\"

\"\"

\"\"

Toplam