Blog

BAĞIŞLAYIN BEREKETLENSİN

Ramazan’da Sadaka, Fitre, Fidye, Zekatlarınızı ve ayni bağışlarınızı on binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırıyoruz.

Ramazan’da Sadaka, Fitre, Fidye, Zekatlarınızı ve ayni bağışlarınızı on binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırıyoruz.

Bir Kumanya da Sen Bağışla projemize yapacağınız 600 TL’lik bağışla bir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılıyoruz..SMS ile yardım yapmak için GIDA yazıp, 5560’a gönderin 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

İftar Sofralarında olduğu gibi Sahur Sofralarında da ihtiyaç sahipleriyle beraber niyetleniyoruz. Bir ailenin Sahur Sofrasına misafir olmak hem onların hem de sizin hanelerinizde bereketi arttırmak için 500 TL bağışta bulunabilirsiniz. SMS ile yardım için RAMAZAN yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerimiz ile İftar Sofrasında buluşuyoruz. Ülkemiz başta olmak üzere 3 kıta onlarca ülkede ihtiyaç sahibi aileler ile iftar sofralarında bir araya gelerek Ramazan ayının ruhuna uygun olarak yardımlaşma, dostluk ve kardeşliğin Müslüman toplumlar arasında kesintisiz sürmesini sağlıyoruz. Ramazan ayında yurt içinde bir kişinin iftarını karşılamak için 100 TL, yurt dışında bir kardeşimizin iftarına vesile olmak için 80 TL bağışta bulunabilirsiniz. SMS ile ”İFTAR” yazıp 5560’a SMS göndererek 25 TL bağışta bulunabiliriz.

Zekat bağışlarınızı Ramazan ayını beklemeden derneğimize yapabilirsiniz. Zekatlarınızla her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştıracağız. Gıdadan giyime, yakacaktan medikal ve nakdi yardımlara kadar birçok kalemde yardımları, ülkemizdeki ve gönül coğrafyamızdaki mazlumlara ulaştırıyoruz.

Tutamadığınız oruçlarınız için fidyenizi gönül rahatlığı içinde derneğimize bağışlayabilirsiniz. 2022 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fidye miktarı 40 TL’dir. Fidye, bazı ibadetlerin eda edilmemesi ya da edası sırasında birtakım kusurların işlenmesi hâlinde ödenen dinî-malî yükümlülüktür.SMS ile Fidye Bedelini bağışlamak için ”FİDYE” yazıp 5407’ye SMS göndererek 130 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklamış olduğu bu yıl ki fitre bedellerinizi derneğimize gönül rahatlığı ile bağışlayabilirsiniz. 2022 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı fitre miktarı 40 TL’dir.Fitre (Sadaka-i fıtır) Ramazan ayında verilmesi vacip olan bir sadakadır. Fitreler Ramazan Bayramı namazı öncesi yerine ulaştırılmış olmalıdır. SMS ile Fitre Bedelini bağışlamak için ”FİTRE” yazıp 5407’ye SMS göndererek 130 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Sadaka projemize, kredi kartlarınızdan küçük miktarlarda da olsa vereceğiniz bağışlar birçok mağdurun dertlerine derman olacaktır. Örneğin, projemize günlük sadece 1 TL’lik bağışınız size aylık 30 TL olarak yansıyacak ve küçük bağışlar birikip bir iyilik denizine dönüşecek.Projemize aynı zamanda 5560’a SADAKA yazıp SMS atarak tek seferlik 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

"Bir Yetim Büyütüyorum" adlı yetim projemiz kapsamında dünyanın farklı bölgelerinde binlerce yetimi sürekli takip ediyor ve onlara destek oluyoruz. Mübarek Ramazan ayında Yetim çocuklarında yüzü gülsün. Savaşlar, kuraklık, yoksulluk ve doğal felaketler sonucu yetim kalmış çocuklara aylık 350 TL bağış yaparak onların hayatını güzelleştirebilirsiniz.SMS ile yardım için“YETIM” yazıp 5560’a SMS göndererek çocuklar için 25TL’lik bir destek sunabilirsiniz.

Ramazan’da Hediyelerin En Güzeli Ku’an-ı Kerim projemizle Afrika'da ihtiyaç duyulan yerlere Kur'an-ı Kerim dağıtıyoruz. Afrikalı Müslüman kardeşine 60 TL’lik bağış ile Kur’an hediye edebilirsin. Defter ve kalemi olmayan Afrikalı kardeşlerimiz, Kur’an öğretimini Luh adı verilen tahtalar üzerine kömürler ile yazarak öğrenmeye çalışıyor. Bu zor şartlar altında Kur’an öğrenen çocukların bizlerden en büyük isteği Elif-Ba ve Kur’an-ı Kerim.SMS ile yardım yapmak için KURANI KERİM yazıp, 5560’a gönderin 25 TL bağışta bulunun.

Derneğimiz Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı yıl boyunca dünyanın birçok yoksul ülkesinde günlük olarak kestirip ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Kurbanlar İslami kurallara uygun olarak kesilip ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor.

Yurt içi Adak bağışı 2.100 TL, Yurtdışı adak bağışı 1400 TL'dir.

Bayramda yetim ve öksüzleri unutmayın, Bayram Harçlıklarını siz verin. Yapacağınız 350 TL bağış ile ihtiyaç sahibi mazlum yavrular gülsün, bayramı "Bayram" gibi yaşasınlar. Bu yıl da 3 kıtada onlarca ülkede Ramazan Bayramı'nda harçlıklar dağıtacağız. Haydi, bu bayram, yetim ve öksüzlere bayramların vazgeçilmez geleneği olan "Bayram Harçlığı"nı siz ulaştırın.SMS ile yardım için ”HARÇLIK” yazıp 5560’a SMS göndererek 25 TL bağışta bulanabilirsiniz.

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yüzlerce yetim ve yoksul çocuğu Bayramlık Kıyafetlerle sevindireceğiz. Neredeyse her bayram öncesinde bayramlık almak, bayramın ilk günü yeni kıyafetleri giyme titizliği, hatta alınan kıyafetleri başucuna koyarak uyumak... tüm bunlar bir çocuk için çok tatlı heyecanlardır. Bir de bu tatlı heyecanları hiç yaşamayan, yaşayanları mahzun bir şekilde seyreden çocuklar var. İşte o çocukları mutlu etmek 600 TL´lik bir bağışla mümkün.SMS ile yardım için ”BAYRAMLIK” yazıp 5560’a SMS göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Bağışlarınızı derneğimizin web sitesi üzerinden ya da bankaların internet siteleri üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Ayrıca birçok projemize destek olmak için DESTEK yazıp 5560’a 25 TL de bağışlayabilirsiniz.

IBAN kullanarak bağış yapmak için:

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI

TR16 0020 5000 0000 0999 9000 02

_________________________________________

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Dernek Kütük No:34-090-003); 2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 6. maddesi uyarınca ve Bakanlar Kurulu'nun aldığı 12.07.2005 tarih ve 2005/9171 sayılı kararınca "izin almadan yardım toplayabilen kurum ve kuruluşlar" arasında yer almaktadır. Faaliyet belgesinde bulunan kayıt sicil numaramız ile derneğimize yapılan bağışlar kurumlar ve gelir vergisinden düşülebilmektedir.

Toplam