Blog

Bayram harçlığı başvurusu nasıl yapılır?

Bayram harçlığı başvurusu nasıl yapılır?

Bayram harçlığı, Deniz Feneri tarafından yıllardan beri sürdürülen yardımlardan birisidir. Yetim ve Öksüzlere Bayram Harçlığı adı ile başlatılan kampanya, Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanındaki yetim ve öksüzlerin bayramda manevi duygular yaşamasını sağlar. Uygun miktarlarda yapılan bağışlar, ihtiyaç sahiplerinin bayramı çok daha iyi ve mutlu bir şekilde geçirmesine destek sağlamaktadır. Deniz Feneri bayram harçlığı için hem başvuru hem de yardım yapılması mümkündür.

Bayram harçlığı nereden alınır?

Bayram harçlığı alınması için Deniz Feneri’ne resmi olarak müracaat edilmesi gerekmektedir. Telefon, faks, şube gibi farklı kanallar aracılığı ile başvuru yapacak olan ailelerin durumu incelenerek bayram harçlığı alması sağlanmaktadır.

Bayram harçlığı nasıl alınır?

Deniz Feneri’ne yapılan başvurular sonrasında aşama aşama süreç ilerlemektedir. Bu nedenle öncelikle başvuru kaydı yapılır ve kişilerin ihtiyaç durumu tespit edilir. Tespitlerin değerlendirme sürecinin ardından ise yardım değerlendirme komisyonunda karar çıkması ile birlikte kişilerin bayram harçlığı başta olmak üzere diğer Deniz Feneri yardımlardan yararlanması sağlanmıştır.

Ailelerin yardım süresince yakından izlenmesi ve durumlarının değerlendirilmesi de yapılmaktadır. Durumu iyileşen ve yardıma ihtiyacı olmayan aileler, yardım listesinden çıkartılırken diğer başvurular dahilinde de yeni aile ve kişiler listeye eklenmektedir. Bu kapsamda bayram harçlığı başvurusu yapanlar, bayram harçlığı yardımlarının başlaması ile birlikte başvurusu onaylanmışsa harçlık olarak maddi yardımı belirtilen kanallar aracılığıyla alabilmektedir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam