Blog

Bayram harçlığı ne zaman verilecek?

Bayram harçlığı ne zaman verilecek?

Deniz Feneri tarafından yetim ve öksüzlerin bayramları buruk geçirmemesi adına Yetim Ve Öksüzlere Bayram Harçlığı adı altında kampanya başlatılmıştır. Uzun zamandan beri Deniz Feneri tarafından sürdürülen ve en çok önemsenen kampanyalardan bir tanesi olan bayram harçlığı, çocukların bayramları temiz kıyafetler ile geçirmesini ve hiç tanımadığı kişilerden gelen yardımlar ile daha mutlu olmasını sağlamaktadır.

Bayram harçlığı İslamiyet’te iki bayram olduğu için Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı'nda verilmektedir. Özellikle ilk defa bayram harçlığı için başvuru yapan ve başvurusu onaylanan kişiler bayram harçlığı ne zaman verilecek ve bayram harçlığı nasıl alınacak gibi soru işaretlerine sahip olabilmektedir.

Bayram harçlığı nasıl alınır?

Bayram harçlığı yetim ve öksüzlere yönelik başlatılan bir proje olduğundan dolayı yardımdan yararlanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşıması gerekmektedir. Yetim ve öksüz kalmış, yardıma muhtaç durumda olan çocukların odak noktası olduğu bu projede, Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanındaki küçük miniklerin sevinmesi hedeflenmektedir. Bayram harçlığının alınabilmesi için ihtiyaç sahibi olan kişilerin Deniz Feneri’ne bildirilmesi gerekmektedir. Deniz Feneri gönüllüleri tarafından yapılan araştırmalar ile ihtiyaç sahibi olan çocuklar belirlenir. Bu doğrultuda da yardıma ihtiyaç duyan herkese farklı projeler ile ulaşılmaya çalışılmaktadır. Küçük yaştaki çocukların Deniz Feneri’ne ulaşması ve başvuru yapması mümkün olmadığından dolayı çevresinde ihtiyaç sahibi olduğunu düşünenler de yine başvurularını iletebilmektedir.

Bayram harçlığı ne zaman verilecek?

Bayram harçlığı nasıl ve ne zaman verilecek noktasında dini bayramların takip edilmesi gerekmektedir. Deniz Feneri tarafından projenin başlatılması ile birlikte gelenek haline gelen bayram harçlığı, Kurban Bayramı’nda ve Ramazan Bayramı’nda ihtiyaç sahibi öksüz ve yetimlere verilmektedir.

Bayram harçlığını verilmesinin yanı sıra projeye destek vermek isteyenlerin SMS ile HARÇLIK yazarak 5560’a göndermesi yeterlidir. Gönderilen her bir mesaj 10 TL ile ücretlendirilir ve Deniz Feneri yardım hesaplarına aktarılır. Böylece daha fazla çocuğa ulaşılmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz. Yıllardan beri süren ve binlerce çocuğun yüzünde gülümseme açan bu proje sizler de katılabilir ve yardımlarınız ile projeyi destekleyebilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam